Mängud

Proovisime järele: Mida kujutab endast “Red Dead Online”?

"Red Dead Online" on lõpuks kohal. Foto: Martin Liivand

Aasta ühe suurima videomängu “Red Dead Redemption 2” mitmikmängu “Red Dead Online’i” beetatest algas äsja ja ka Diktori toimetus on juba jõudnud ära proovida, kuidas on koos teiste mängijatega hobusevargil käia.

Mestiku-Lääne vääriliselt metsik mees. Foto: Martin Liivand

Erinevalt “Red Dead Redemption 2” põhimängust algab “Online’i” beeta päris oma virtuaalse kauboi loomisega. Valikuvõimalusi ei ole küll nii palju kui kõige stiilipuhtamates rollikates, kuid siiski piisavalt, et ei peaks kartma preerias teise identse püstolikangelasega kokku põrkamist.

Muide, tegu on ühega vähestest mängudest, mis laseb mul oma tegelase hambumust reguleerida. Ajastutruult varieeruvad valikuvõimalused halvast kohutavani.

Pärast karakteri kokku klopsimist sain endalegi üllatuslikult teada, et “Red Dead Online” üritab rääkida ka lugu ja tegu ei olegi ainult kõike sõelapõhjaks kõmmutavate virtuaalsete kauboihakatiste lõppematu armaadaga.

Vastloodud tegelane päästetakse vanglast välja ja saadetakse salapärase daami poolt veel salapärasemale missioonile. Mina ei ole looniiti veel pikalt lahti harutanud, kuid selle olemasolu on positiivne üllatus. “Red Dead Redemption 2” kodustuudio Rockstari kirjutatud stsenaariumid on peaaegu alati meeldejäävad.

Esimesed poolteist tundi õpetad “Red Dead Online” mängijat ja mängu omavahel läbi saama. Ratsutatakse ringi, hiilitakse võsastikuks ja kõmmutatakse bandiitide suunas.

Erinevalt põhimängust antakse mängijale kaasaskantav ostukataloog, millest saab ka saab liikvel olles vajalikku kraami osta. Valuutaks on kuld – sada kullatükki teevad kokku ühe kullakangi. Kange saavad kärsitumad mängijad tulevikus ka pärisraha eest ostma hakata, kuid see pole mängimiseks vajalik.

Mängija saab mugandada oma võimeid vastavalt mängustiilile. Foto: Martin Liivand

Spekuleeriti, et üksikmängust tuntud dead eye sihtimissüsteem, mis sihtimise hõlbustamiseks ümbritsevat tegevust aeglustab, ei jõua mitmikmängu, kuid võta näpust.

Dead eye on olemas ka mitmikmängus, see töötab adekvaatselt ja seda saab arendada võimekaartidega, mis lukustuvad lahti siis, kui mängija virtuaalne kauboi jõuab oma arenguteel kindlate tasemeteni. Kõik netikauboid ei ole seega oma oskustelt identsed, vaid tegelast saab vormida vastavalt oma mängustiilile.

Sarnaselt üksikmänguga on ka “Online’is” mängijal oma laager. Seda on võimalik kindla rahasumma eest kaardil uutesse kohtadesse liigutada. Laager võib olla kas väike ehk mõeldud 1-4 mägijale või suur, mis sobib kuni kaheksale mängijale. Sõpradega koos kauboikamba loomine ja ühiselt missioonide läbimine on täiesti võimalik, kuid Diktori toimetus seda veel proovida jõudnud ei ole.

Diktor on valmis päikseloojangusse kappama. Foto: Martin Liivand

Rääkides koos mängimisest, siis esimese reaalselt netipõhise tegevusena läksin ma koos kolme teise mängijaga hobusevargile. Koos ratsutasime kohale, kõmmutasime valvurid maha, istusime sadulasse ja panime ajama ning siis äkki – mission failed!

Kellegi suksu oli surma saanud ja pidime missiooni uuesti proovima. Teine kord läks ettevõtmine edukamalt ja hobused jõudsid sihtkohta. Auhinnaks pakuti raha ja uut suksut, kelle saab muideks ära kindlustada, et ta surma korral lõplikult kaotsi ei läheks. Tahtsin oma uuele Diktorile ka punupatse osta, kuid selleks oli mängu arvates minu tase veel liiga madal.

Koos ratsutada on ikka huvitavam kui üksi. Foto: Martin Liivand

Lõpetuseks proovisin ka klassikalist deathmatchi-stiilis mitmikmängulaadi, kus eesmärgiks oli teise meeskonna liikmeid võimalikult suures mahus maha nottida. Märul oli üsna aeglane ja kalkuleeritud – kükitati varjus, vahel vupsati korraks püsti, kõmmutati paar lasku ja mindi uuesti peitu tagasi.

Sihtimine oli raskem kui üksikmängus ja suurtel detailsetel kaartidel oli vastaseid kohati keeruline märgata. Aga mis kõige tähtsam – lõbus oli küll!

“Red Dead Online” sisaldab ka battle royale-stiilis mängulaadi “Make it Count”, kuid seda ei ole Diktori toimetus veel proovima jõudnud.

Mitmikmäng ei ole kõige tempokam, kuid siiski lõbus. Foto: Martin Liivand

“Red Dead Online” algab üsna aeglaselt, kuid peidab endas igati eduka massiivse mitmikmängufenomeni algeid.

Kaart on suur, teha on palju ja tundub, et mängijaid motiveeritakse raha, levelite ja uute esemetega piisavalt, et nad viitsiks “Online’i” rohkem kui paar korda tööle panna. Tõsi, mäng on veel üsna noor, kuid näib ka paljulubav.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.