Rakvere Funkfest toob lavale populaarse videomängu parimad palad

Funkfest toimub Rakvere vallimäelFoto: Kaupo Kalda

23. juulil toimuv Rakvere Funkfest kuulutas välja tänavuse eriprojekti, milleks on Grand Theft Auto muusika kontsert. Solistidena astuvad üles Marten Kuningas, Karl Vilhelm Valter, Maria Kallastu ja Marta Lotta Kukk.

GTA seeria on maailma üks populaarsemaid videomänge, mille teeb muusikahuvilistele eriliseks just mitmekülgne muusikavalik mängu siseraadiotes.

“Mina kasvasin üles just GTA San Andreasega, kus pakutavates raadiojaamades kuulasin lisaks K-Rose’ile ka palju Bounce FM-i. Sealt sain tugevaid mõjutusi, mis pani mind funki kõrgelt hindama,” ütles festivali peakorraldaja Johannes Pihlak pressiteates.

Ehkki Pihlak on San Andrease koolkonna esindaja, on repertuaari valitud ka varasema, GTA Vice City muusikat.

“GTA kaudu on hea funk-muusika jõudnud ilmselt paljude noorteni, seega on videomäng funkmuusika levikule suure panuse andnud, mis on tänuväärne. See kontsert saabki olema meiepoolne kummardus videomängule ja miks mitte ka kõikidele, kes on seda kunagi mänginud,” ütles Pihlak.

Rakvere Funkfest toimub tänavu teist korda. Eelmisel aastal taaselustati eriprojekti raames Genialistide repertuaar, kui laval kõlasid näiteks Robert Linna ja Robin Juhkentali vahendusel palavalt armastatud lood nagu “Leekiv armastus” ja “Ei skoori”.

Rakvere Funkfest toimub linna vallimäel järgmise nädala laupäeval, 23. juulil. Peaesinejana astub üles Islandi eurolaulik Dadi Freyr, kes 2020. ja 2021. aasta Eurovisioonidel end Euroopa ja maailma südamesse laulis.

Kodumaistest artistidest tantsutavad rahvast Alika Milova, Siim Aimla Funk Band koos Sofia Rubinaga, erakordne live-funk-band Arg Part ja elektriline Rahel. Piletid saab osta aadressilt www.funkfest.ee.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.