Mängud

Raport: konsoolisõjas saadab PlayStation 5 järgmise Xboxi asju pakkima

Asjatundjad arvavad, et uusi konsoole näeme juba varsti.Foto: imgur

Turu-uuringute firma DFC Intelligence’i uuest uuringust selgub, et kuigi Xbox on välja tulnud võimsama konsooliga, siis tõenäoliselt näitab suuremaid müüginumbreid PlayStation 5.

Raportis väidetakse, et Microsoft läheb järgmisele konsoolipõlvkonnale vastu tagaajaja rollis, kuid seni on Xbox Series X-i turunduskampaania olnud PlayStation 5 omast edukam. Microsoft kavatseb Xboxi turundamisel ka edaspidi rõhuda konsooli võimsusele ja tugevatele brändidele nagu näiteks “Halo” ja “Forza”.

Mainitakse, et kuigi Sony ei domineeri enam turgu sellisel määral nagu PlayStation 2 päevil, siis PlayStationi eelisteks on jätkuvalt tarkvara, brändi tuntus ja logistikavõrk. Leitakse, et vähemalt järgmise paari aasta jooksul on Xboxil keeruline nende tugevustega konkureerida.

Jõutakse järeldusele, et Xbox Series X suudab endale haarata tõenäoliselt osa Sony domineeritud konsooliturust, kuid lõpuks väljub lahingust edukama konsoolina siiski PlayStation 5.

Uuesti rõhutatakse ka, et PlayStation 5 ja Xbox Series X ei pruugi koroonaviiruse tõttu sellel aastal ilmuda. Kui uued konsoolid peaksidki tänavu kohale jõudma, siis tõenäoliselt jõuab neid müügile väga väikeses koguses.

Hiljuti avaldati ka PlayStation 5 ja Xbox Series X-i tehnilised andmed ning siin on uuel Xboxil (vähemalt paberil) üsna selge eelis. Põhjalikus analüüsis võtsime mõlema konsooli sisu pulkadeks lahti ja tegime selgeks, mida uued masinad suudavad.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.