Mängud

Räppar villemdrillem videomägnudest: õe Game Boy, PlayStation 5 ja “GTA 6”

Lisaks muusika tegemisele meeldib villemdrillemile ka "FIFA" ja "Call of Duty" seltsis aega veeta.Foto: Mihkel Maripuu/Postimees/Scanpix

Rubriiki toetab

“Armas plika, see pole mäng,” laulab Eesti hiphopiskeene viimase aja üks nõutumaid tegijaid villemdrillem.

Laulusõnad laulusõnadeks, villemdrillemi enda elu kulgeb teises rütmis esinejaid karmilt tabanud koroonakriisi tõttu veedab ta praegu palju aega just videomängude seltsis

Game Boy Color ja kollane PSP

“Mälestus esimesest kokkupuutest videomängudega on mul suhteliselt hägune. Kunagi oli õel Game Boy Color, mille ma kogemata katki tegin. Siis mängisin ma pere ainukese lauaarvutiga mänge nagu “Trackmania”, “Tarzan” ja “FIFA 07″. Ühesõnaga – suhteliselt kirju teema,” räägib räppar oma esimestest sammudest mängumaailmas.

Villemdrillem tunnistab, et kuna tal pole suuremat venda, siis olidki tema esimesed mänguvalikud väga tugevalt mõjutatud just sellest, mida õde parajasti mängima juhtus. 

Game Boy Color oli Eestis võrdlemisi haruldane nähtus, kuid Villem tunnistab, et juba varsti tahtis ta midagi enamat. “Küsisin jõuluvanalt endale Simpsonite PSP-d (PlayStation Portable, toim.) ja saingi. Tagantjärele mõeldes pole ma kindel, kas üldse teadsin, et selline PSP on olemas, aga oli ja oi kui õnnelik ma olin selle saamise üle,” kirjeldab ta päris esimest oma konsooli.

Pihukonsool PSP päris Nintendo Switchi moodi edulugu ei olnud, aga vähemalt sai sellel Simsponite mängu mängida. Foto: kuvatõmmis

Koos konsooliga sai ta kaasa lakoonilise nimega Simpsonite mängu “The Simpsons Game”, kuid see ei jäänud tema ainsaks mänguks. “Veel mängisin palju “FIFA-t”, sest olin tulihingeline jalgpallifänn juba siis. “GTA-d” sai ka korralikult mängitud,” räägib Villem.

Muide, see vana erkkollane PlayStation Portable on tal ikka veel alles ja täiesti töökorras. “Aeg-ajalt ikka jälle näpin ja mängin mõnd mängu nostalgia pärast uuesti,” naerab ta.

Esimene rasketehnika

Villem tunnistab, et kuigi ta mänguteekond algas arvutiga, on ta praeguseks läbi ja lõhki konsoolimees. “Võib küll öelda, et arvutiga on hoopis teine tera mängida, aga mulle meeldib pult ja konsooli-vibe ning kõik sellega kaasnev palju rohkem,” selgitab ta.

Peale PlayStation Portable’i tegi ta juba nooruspõlves tutvust suuremate konsoolidega. Villemi naabripoisil oli PlayStation 2, millega nad koos mängisid. Räppar tõdeb aga, et kuna mängud olid inglise keeles ja keeleoskust toona nappis, siis oli tõsisema mängimiseni veel tükk maad minna. “Ega me väga aru ei saanud, mida seal tegime,” naerab ta praegu.

Olid ajad, mil PlayStationi konsoolid veel ilusti telekalaua riiulitesse ära mahtusid… Foto: Sony

Pärast naabripoisi PlayStation 2 juures käe valgeks saamist hangiti Villemi koju PlayStation 3. Olulisel kohal oli seejuures üks reis Pariisi, kust osteti esimene ja eriti oluline Turtle Beachi peakomplekt. “Ega ma väga midagi tehnika kohta tol ajal ei teadnud, teadsin vaid seda, et juutuuberitel olid sama firma klapid,” naerab Villem. 

“Tänu headsetile sain koos sõpradega mängida väga palju “Modern Warfare 3″. See oli hea aeg,” sõnab räppar. Veel kujunes üheks toonaseks lemmikmänguks “GTA V”, kus vahepeal mängisid koos 10 sõpra-tuttavat.

Sellest kamraadlusest tunneb villemdrillem kohati siiani puudust: “Sõprusringkond oli sama, nüüd teevad kõik omi asju. Eks ta nii lähebki, aga vahel olen mõelnud, et tahaks kasvõi üheks õhtuks kõik konsooli taha saada ja möllata.”

Koroonakriis viib mängima

Kroonviirusest tingitud piirangud on mitmel pool maailmas inimesed osaliselt või täielikult koju naelutanud ning seetõttu püstitatakse mängumaailmas mängijanumbrite ja mängudes veedetud aja rekordeid. Ka muusikute jaoks ei ole aeg praegu ülemäära hea. Paljud kontserdid jäävad ära ja seetõttu tuleb kuidagi aega parajaks teha. 

Villemi sõnul leiab temagi nüüd aja sisustamisel palju abi uuest konsoolist. “Kolisin PlayStation 5 peale ja väga mõnus on. Praegu mängin üle päeva kindlasti.” 

PlayStation 5 on kvaliteetne konsool, kuid arenguruumi veel on.

Samas tunnistab räppar, et tegelikult on lootus juba suur, et varsti muutub olukord maailmas normaalseks ja saab rohkem muusikaga tegeleda. “Praegu saab küll korralikult aega konsooli taga veeta, aga eks niiviisi ammendab see tegevus ennast kiiremini ära kah,” viitab Villem, et päris piiritu ta mänguhimu siiski ei ole.

Kas Estoni Kohver saab “FIFA-s” pähe?

Mis mänge villemdrillem mängib, kui ta konsooli taha satub? Lõviosa tähelepanust saab jalkamäng “FIFA”.

“Kui uus “FIFA” mäng tuli, tundsin ennast jälle väikese poisina. Fifasemude surumisest oli ka tolku, sest nemadki soetasid uue mängu ja nüüd saame koos mängida,” ütleb Villem ning lisab, et ta lemmikrežiimid vutimängus on Ultimate Team ja Pro Club.

Ka räpparitevahelises madistamises on villemdrillem käe valgeks saanud. Eelmises “FIFA-s” tagus ta virtuaalset vutti 5Miinuse Estoni Kohvri ja Lancelotiga. Kui mängu eelmises versioonis jäi tihti peale just Kohver, kellega Villem tihedamini mängis, siis nüüd võib juba teisiti minna.

Hoia alt, Estoni Kohver! Foto: EA Sports

“Ta pole vist uues “FIFA-s” nii aktiivne. Peakski talle tegelikult kirjutama, et teeme mängu. Pole uues mängus kordagi koos mänginud ja usun, et seekord võidaksin mina,” viskab Villem kaasräpparile kinda.

Veel naudib Villem “Call of Dutyt”, täpsemalt värskelt välja tulnud “Call of Duty: Black Ops Cold Wari”, ja viimastel kuudel kõvasti populaarsust kogunud Battle Royale laiendust “Warzone”.

“Eks tahaks “GTA-d” ja “Red Dead Redemptionit” ka mängida, aga pole lihtsalt aega ning neid mänge oleks väga nüri üksinda mängida,“ lisab villemdrillem veel paar lemmikut.

Kuigi Villemil on uue põlvkonna konsool, siis praegu on ta peamiselt jäänud truuks veel vanematele mängudele, vastasel juhul ei saaks sõpradega koos mängida. Samas ootab ta siiski vähemalt üht uut mängu: “GTA” 6. osa.

“Ega ei kujuta ette muidugi, millal see tuleb või kas üldse see aasta. Äkki järgmisel sügisel, aga see tuleb kindlasti väga kõva asi,” on ta ootusärev.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.