Mängud

“Red Dead Redemption 2” tegemiseks läks vaja rohkem inimesi kui Eestis on sõjaväelasi

"Red Dead Redemption 2" tehti valmis Eesti väikelinna rahvaarvu mõõtu tiimiga.Foto: kuvatõmmis

Maailma suurimate mängude kokku klopsimiseks läheb vaja tõelist armeed! Hollandi veebikeskkond NOS arvutas kokku, et eelmisel aastal ilmunud mammutmängu “Red Dead Redemption 2” loomisele aitasid kaasa umbes 3800 inimest.

Võrdluseks: Eesti kaitseväes teenib hetkel kokku umbes 3600 tegevväelast.

Näiteks mängu visuaalsed elemendid – kõik rohulibled, mäed ja ilmastikuefektid – loodi 887 kunstniku ja disaineri poolt. Taimestiku ja puude eest vastutasid eraldi veel 12 disainerit, kusjuures 3 neist tegelesid ainult vee-efektide loomisega.

Kui tõldade ja muude sõidukite realiseerimise eest vastutasid 7 disainerit, siis “Red Dead Redemption 2” 200 loomaliigi loomiseks läks vaja 17 disainerit. Selle tiimi kaks liiget lõid ka kõik mängus leiduvad hobused.

Sellele, et mäng veatult töötaks aitas kaasa 288 programmeerijast koosnev tiim. Muusika ja helilahenduste eest vastutasid 157 inimest, nende hulgas ka “Queens of the Stone Age’i” ninamees Josh Homme, räppar Nas ja kantrilaulja Willie Nelson.

Iga mängu stseeni taga on peidus tohutu hulk tööd.Foto: kuvatõmmis

Kõige suurema osa mängu juurest töötanud meeskonnast moodustasid aga näitlejad, keda oli palgal tervelt 1409. Tegelaste kvaliteeti ja mitmekesisust ei pea mängus tõepoolest pikalt otsima. Lisaks, peategelast Arthur Morganit kehastanud Roger Clark võitis eelmise aasta lõpus The Game Awardsil ka parima osatäitja auhinna.

Kusjuures, palgaliste näitlejate armeest olid tervelt 640 taustanäitlejad, kellel ei olnud üheski mängu tegevuses ega looliinis keskset rolli. Ehk suudab see seletada, miks näib “Red Dead Redemption 2” virtuaalmaailm nii reaalne ja vahetu.

Nimekirja koostajad tunnistavad, et nende arvutused põhinevad mängu tiitrites saadaval oleval infol ja ei pruugi seega olla täiesti täpne. Näiteks võivad osad nimed korduda, kui töötati korraga mitmes üksuses. Kuigi mängu loonud stuudiolt Rockstar on kinnitust küsitud, ei ole sealt veel vastust saabunud.

Mõnda aega tagasi proovisime ära, kuidas on pimedana “Red Dead Redemption 2” mängida.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.