Mängud

“Red Dead Redemption 2” tõi avanädalavahetusega sisse 725 miljonit dollarit

"See on ju röövimine päise päeva ajal!"

26. oktoobril müügile jõudnud Metsiku Lääne seiklusmäng “Red Dead Redemption 2” tõi esimese kolme päeva arendajale Rockstar sisse 725 miljonit dollarit.

Sellest enam on avanädalavahetusega suutnud ainult üks meelelahutustoode eales varem ja selleks on sama firma avatud maailma krimiseiklus “Grand Theft Auto V”, mis teenis avanädalavahetusega miljard dollarit.

“Red Dead Redemption 2” ilmus reedel PlayStation 4-le ja Xbox One’ile. Sony andis teada, et “Red Dead Redemption 2” lõi ka nende platvormil kõiki rekordeid, olles enim eeltellitud mäng eales ja samuti pole ühtegi mängu varem ühe nädalavahetusega rohkem ostetud.

Võrdluseks, filmimaailmas on avanädalavahtusega enim teeninud “Avengers: Infinity War”, mis ajas kolme päevaga kokku 257 miljonit dollarit.

“Red Dead Redemption 2” tegemisele kulus hinnanguliselt ligi miljard dollarit, sellest 650 miljonit mängu arendusele ja 300 miljonit turundusele, ja tegu peaks olema maailma kõigi aegade kallima meelelahutustootega, mis iial tehtud. “Grand Theft Auto V” arendamisele kulus aga kokku umbes 250 miljonit dollarit.

“Red Dead Redemption 2” vastuvõtt kriitikult ja mängijatel on siiani olnud väga positiivne.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.