Mängud

Segadus: Xbox Series X-i asemel osteti tohututes kogustes valet mängukonsooli

Xboxi nimepoliitika tekitab ostjate seas segadust.Foto: Iren Key/Shutterstock

22. septembril algas mitmel pool maailmas Microsofti uute mängukonsoolide Xbox Series X-i ja Series S-i eeltellimine. Tundub aga, et inimestel on keeruline erinevaid Xboxi konsoole eristada, kuna eile kasvas tohutult ka kolme aasta vanuse Xbox One X-i müük.

Amazoni veebikeskkonna külastajad panid eile tähele, et 2017. aastal turule jõudnud Xbox One X on šoppajate seas üle ootuste populaarne. Selle konsooli müük oli äkitselt kasvanud peaaegu 750%.

See tähendab, et väga suur hulk inimesi, kes arvavad, et eeltellisid uhiuue Xbox Series X-i, ostsid tegelikult juba errumineva Xbox One X-i. Olukord võib näida üsna koomiline, kuid ei saa salata, et Microsofti konsoolide nimed tekitavad parasjagu segadust.

Juba varasemalt on räägitud, et praeguse ja uue põlvkonna Xboxi konsoolidel on sarnased nimed ja neid võib olla keeruline üksteisest eristada, eriti inimestel, kes mängutööstuse käekäigule aktiivselt kaasa ei ela. Lisaks sellele näevad nii uute kui ka vanade Xboxide tootelehed Amazonis väga sarnased välja: kujutatud on musta karpi koos tumedates toonides Xboxi puldiga.

Ei jäägi üle midagi muud, kui teiste vigadest õppida. Kui Eestis ühel ilusal päeval uute Xboxide eeltellimine algab, siis tehke enne ostu sooritamist kindlaks, et maksate ikka uue konsooli eest ja ei telli koju kolme aasta vanust mängumasinat.

PlayStation 5 eeltellimine algas Eestis juba eelmisel nädalal, kuid kõik saadavalolevad konsoolid müüdi ülikiiresti läbi. Muide, PlayStation 5 on nii suur, et sul võib selle jaoks vaja minna uut telekalauda.

Kui soovid teada, kus müüakse Eestis kõige soodsama hinnaga praeguse põlvkonna mängukonsoole, siis vaata üle meie suur hinnavõrdlus.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.