Mängud

Sel aastal ei tasu Playstation 5 konsooli jõulukingiks oodata

PlayStation 5 defitsiit ei ole aktuaalne ainult Eestis, vaid igal pool maailmas.Foto: Sony

Rubriiki toetab

Vaadates kauplustes ja e-poodides ringi, on näha, et Sony mängukonsoolid hakkavad otsa saama. Sony ametliku edasimüüja Miterassa kodulehel ei ole praegu mitte ühtegi konsooli müüa. Vähe sellest, et uued Playstation 5 konsoolid on läbimüüdud, on isegi 2013. aastal välja tulnud Playstation 4 konsoolid otsas.

Miterassa müügijuht Meelis Kaljurand ütles, et praegu on COVID-i olukorra ja kiibipuuduse tõttu tõesti Sony konsoolide saadavus väga piiratud. “Saame vaid loota, et olukord paraneb peagi. Seega, kuna konsooli kui jõulukingituse peale väga loota ei saa, siis pigem ehk tasub pöörata pilgud muu audio- ja videotehnika poole,” lisas ta.

Praegu on mõnest poest võimalik veel Playstation 5 konsool osta, kuid siis peab Hinnavaatluse andmetel välja käima tootja poolt soovitatud 499 euro asemel vähemalt 838 eurot.

Facebooki grupis PlayStation 5 (PS5) – OST/MÜÜK/ARUTELU on vähemalt viis inimest teinud postituse, kus soovivad osta konsooli. Kaks neist tõi isegi hinna välja: 750 ja 800 eurot, mis on jällegi tootja soovitatud hinnast märksa kõrgem.

Grupi kommentaariumis on kirjutanud Allar Pähn, et tema hinnangul said Euronicsist konsoolid nelja minutiga osta. Ta lisas, et teadis umbes, millal konsoolid tulevad ja uuendas siis pidevalt Euronicsi lehte ning läbi vedamise sai endale ka konsooli.

Kuna kiibikriis on ülemaailmne probleem, siis ei ole ka Playstationite puudus ainult Eestile omane. Portaal Pushsquare tegi kokkuvõtte sellest, kuidas osta Ameerika Ühendriikides Playstation 5-t ning sealt on näha, et praegu on need konsoolid igal pool otsas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.