Mängud

Sinu PlayStation 4 ei muutu PlayStation 5 ilmudes veel niipea kasutuks

PlayStation 4 peale ilmub mänge veel mitme aasta jooksul.Fotod: Sony

Rubriiki toetab

Sony uue põlvkonna mängukonsool PlayStation 5 ilmub Eestis 19. novembril, kuid see ei tähenda, et su PlayStation 4 peab jääma nurka tolmu koguma. Sony mängudivisjoni asepresident Hideaki Nishino kinnitab, et PlayStation 4 peale ilmub mänge veel mitme aasta jooksul.

Nishino väidab, et üleminek PlayStation 4 põlvkonnalt PlayStation 5 peale võtab aega umbes kolm aastat. See tähendab, et kuni 2023. aastani plaanib Sony toota mänge paralleelselt mõlemale konsoolile.

Nishino sõnul on oluline, et uue konsooli ilmumine ei lõhestaks Sony mängukonsoolide kasutajaskonda. Seetõttu palub Sony arendajatel toota mänge, mis töötaksid paralleelselt nii PlayStation 4 kui ka PlayStation 5 peal.

“Marvel’s Spider-Man: Miles Morales” ilmub PlayStation 4 ja PlayStation 5 peale. Foto: Sony

See filosoofia võib mängijates tekitada põhjendatud kartuse, et PlayStation 4-le toodetavate mängude tõttu kannatab PlayStation 5 mängude tehniline kvaliteet. Mina saan omast kogemusest öelda, et vähemalt seni see hirm põhjendatud ei ole: “Marvel’s Spider-Man: Miles Morales” ilmub paralleelselt uutele ja vanematele Sony mängumasinatele, kuid sellest hoolimata on see mäng PlayStation 5 peal võimas uue põlvkonna vääriline elamus.

Paralleelselt PlayStation 4 ja PlayStation 5 peale mängude tootmine ei tähenda ka seda, et PlayStation 5 eksklusiivseid mänge üldse ei eksisteeriks. Ainult PlayStation 5 peale ilmub Eestis 19. novembril näiteks “Demon’s Soulsi” uusversioon. Saan taaskord oma kogemuse põhjal öelda, et tegu on tõenäoliselt kõige kaunima konsoolimänguga, mida mina olen eales proovinud.

“Demon’s Soulsi” uuendatud versioon ilmub ainult PlayStation 5 peale ja on tõsiselt vinge visuaalne elamus. Foto: Sony

PlayStation 5 ilmub Eestis 19. novembril ning sel kuupäeval saavad kiiremad seda ka Elisa e-poest osta. Meie kirjutame oma PlayStation 5 arvustuses, et tegu on muljetavaldava masinaga, kuid kõik siiski roosiline ei ole.

Tasub meeles pidada, et PlayStation 5 on väga suur masin ning sul võib vaja minna uut telekalauda, et see korralikult ära mahutada. Konsooli suurusest annab aimu ka meie fotolugu, kus PlayStation 5 karbist välja võtame.

Kui sa ei ole veel kindel, milline uue põlvkonna mängukonsool on parim, siis loe meie PlayStation 5, Xbox Series X-i ja Xbox Series S-i võrdlust.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.