Mängud

Skandaali sattunud Eesti mängustuudio juht: süüdistused on alusetud ja šokeerivad

Limestone Gamesi juht Jaroslav Lõssenko leiab, et tema vastu esitatud süüdistused on alusetud.Foto: Limestone Games

Rubriiki toetab

Skandaali keskmesse sattunud Eesti mängustuudio Limestone Gamesi juht Jaroslav Lõssenko väidab, et tema vastu endiste arendajate poolt esitatud süüdistused on alusetud ja šokeerivad ning seni ei ole päevavalgele tulnud tõendusmaterjale, mis kinnitaksid Lõssenko ja Limestone Gamesi väidetavaid rikkumisi.

Eelmisel nädalal lekitasid kaheksa Limestone Gamesi endist töötajat internetti suurel hulgal stuudio sisematerjale, mille põhjal süüdistati Lõssenkot muuseas korruptsioonis ja ahistamises.

Lekitajate hulka kuulus ka Limestone’i asutaja Aleksei Nehoroshkin, kes väitis, et teda veendi valeinfo põhjal alla kirjutama dokumendile, millega ta loobus positsioonist Limestone Gamesi juhatuses ja loovutas kontrolli stuudio ja arenduses oleva mängu “Aeon Must Die!” üle Lõssenkole.

Töö mängu kallal jätkub

Lõssenko sõnul on Nehososhkini süüdistused alusetud ning esitatud ei ole ühtegi tõendit, mis neid kinnitaks. Ta väidab, et Nehoroshkin on alati olnud Limestone’i juhatuse vetoõiguslik liige, kes on kaasa rääkinud stuudio kõikide suuremate otsuste tegemisel.

“Need kahetsusväärsed süüdistused kahjustavad stuudio mainet,” väidab Lõssenko pressiteates. “Stuudio töötab jätkuvalt mängu (“Aeon Must Die!”, toim.) ning ka teiste projektide kallal ning jätkub ka koostöö levitajaga.”

“Aeon Must Die!” levitaja on Prantsuse ettevõte Focus Home Interactive, kes kinnitas eelmise nädala lõpus sotsiaalmeedia vahendusel, et tegeleb samuti olukorra uurimisega. Aleksei Nehoroshkin on varasemalt Diktorile väitnud, et üritast enne stuudio sisematerjalide lekitamist korduvalt Focusega ühendust saada, et tekkinud olukorrale lahendust leida, kuid see ei viinud kuskile.

“Kuna osad meie vastu esitatud süüdistused on väga tõsised, siis me kavatseme pöörduda ametivõimdue poole,” jätkab Lõssenko. Ta väidab, et teda süüdistatakse ahistamises ja töötajate dehumaniseerimises, mis on Eesti seadusandluse kohaselt kuriteod, kuid kinnitab ka, et kuritegu on valesüüdistuste esitamine.

Vargust ei ole olnud

Lõssenko lükkab ümber ka süüdistuse, nagu ta oleks “Aeon Must Die!” intellektuaalomandi Nehoroshkinilt varastanud. Ta väidab, et kõnealune intellektuaalomand ei kuulu ühelegi isikule, vaid Limestone Gamesile kui ettevõttele.

“Aleksei, kes on jätkuvalt ettevõtte aktsionär, ei ole kunagi seda intellektuaalomandit omanud,” selgitab Lõssenko. “See ei ole ka minu oma. Mina töötan Limestone Gamesis ja kogu siin tehtav töö kuulub ettevõttele.”

Lõssenko kinnitab, et Limestone Gamesis jätkub “Aeon Must Die!” arendus, kuna arendustiimi tuumik on jätkuvalt olemas. Jätkub ka koostöö Focus Home Interactive’iga. Endiste töötajatega suhtlemiseks otsitakse hetkel mõlemale poolele vastuvõetavat erapoolset vahendajat.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.