Mängud

Skandaalse mängupoe G2A katse enda halba mainet parandada põrus katastroofiliselt

G2A võis just maha saada aasta suurima PR prohmakaga.Foto: CNET

Mängude aktiveerimisvõtmete edasimüüja G2A maine on langenud nii madalale, et eelmisel nädalal soovitasid arendajad sealt mängude ostmise asemel neid illegaalselt alla tirida. Nüüd on jäänud poekeskkond vahele maineparanduskatsega, mis tegi nende olukorra kordades hullemaks.

G2A saatis valitud meediaväljaannetele enda poolt valmis kirjutatud artikli, kus väidetakse, et varastatud mänguvõtmete edasimüümine on põhimõtteliselt võimatu ning firma kliendid ei saa nende ärimudelist aru. Kuigi tekst on kokku pandud G2A poolt, väidetakse siiski kummalisel kombel, et tegu on erapooletu looga.

Kuid see pole veel kõige raskem kivi, mis mängupoe kapsaaeda potsatab. Kirja lõpus instrueeritakse ajakirjanikke, et nad ei kohtleks G2A saadetud teksti kui sponsoreeritud lugu. Palutakse, et see postitataks uudistesaitidele originaalloo pähe ning et seoseid G2A-ga lihtsalt ei mainitaks.

Tundub, et kohe kui G2A kiri Twitterisse postitati, tuli poe PR-tiimile kiiresti meelde, et sponsoreeritud sisu selge markeerimine on seadusega nõutud. Nüüd üritati tekkinud probleemist mööda hiilida klassikalise taktikaga – see kõik on üks suur viga, milles on süüdi ebakompetentne töötaja.

G2A Twitteri kontole ilmus vastus, kus selgitati, et mainitud kirjad saatis meediale töötaja, kellel ei olnud luba seda teha. Palutakse vabandust nende väljaannete ees, kelleni kirjad jõudsid ja lubatakse, et eksinud töötajat ootavad ees ranged tagajärjed. Ehk siis vabandatakse selle eest, et jäädi vahele ja mitte ebamoraalse käitumise ja potentsiaalselt illegaalsete tegude eest

G2A katsed enda mainet parandada tõid kaasa olukorra, kus poe imidž on tambitud veel sügavamale mutta, kui eales varem. Ootame huviga, millise trikiga sellest olukorrast välja rabeleda üritatakse.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.