Mängud

Skandaalset mängupoodi G2A tabas järjekordne tagasilöök

G2A olukord tõestab, et kui sajab, siis kallab.Foto: Reddit

Rubriiki toetab

Mängustuudiod heidavad mängude aktiveerimisvõtmete edasimüüjale G2A-le ette, et poes müüakse kahtlase taustaga koode. G2A lubas olukorra lahendada vastava programmi loomisega juhul, kui selle vastu näitab huvi üles vähemalt 100 stuudiot. Tähtaeg koputab uksele, kuid arendajate huvi G2A lahenduse vastu on ei jõua seatud eesmärgile ligilähedalegi.

G2A võimaldab kasutajatel müüa mängude kasutamata jäänud allalaadimiskoode. Sageli on müüdavad koodid aga varastatud või ei ole edasimüümiseks mõeldud. See loob olukorra, kus vigase koodi ostnud pettunud kliendid pöörduvad oma muredega just mängustuudiote või -levitajate poole, kes peavad tegelema G2A poolt tekitatud probleemidega. Mängustuudiote frustratsioon jõudis haripunkti juuli alguses, mil üks arendaja soovitas enda mänge pigem illegaalselt alla laadida kui G2A kaudu osta.

Skandaali keskmesse sattunud G2A üritas enda mainet parandada, kuid see tegi nende olukorra veel hullemaks. Viimaks tuldi mängustuudiotele vastu ja lubati välja arendada programm, mis lubab arendajatel ise reguleerida, millised võtmed on mõeldud müügiks ja millised mitte.

Konks seisneb selles, et programmi arendusega plaanitakse alustada vaid siis, kui selle vastu näitab huvi üles vähemalt 100 stuudiot. G2A poolt seatud tähtaeg kukub 15. augustil ja hetkel on pakutavast lahendusest huvitatud vaid 19 arendajat.

Nüüd on G2A otsustanud registreerimistähtaja nihutada augusti lõppu, et anda stuudiotele veel aega huvi üles näidata. Arendajaid on plaanis üritada veenda programmiga liituma ka 20. augustil algaval Gamescom mängumessil.

Tundub siiski, et mängustuudiote huvi leigus G2A lahenduse vastu ei tulene aja, vaid usalduse puudusest. G2A-l on raske enda taha meelitada 100 arendajat, kuid petitsioonil, mis kutsub stuudiod üles lõpetama enda indie-mängude müümist G2A keskkonnas, on juba üle 6200 allkirja.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.