Mängud

Snaiprid ja samuraid: 4 maikuus ilmuvat uut videomängu, millel tasub silm peal hoida

Maikuus ootavad mängijaid ees samuraid, vampiirid ja Teine ilmasõda.Fotod: Devolver Digital/Nacon/Rebellion Developments

Suvine mängupõued terendab juba halvaendeliselt silmapiiril, aga õnneks ei ole uute mängude pealevool veel täielikult katkenud. “Elden Ringid”, “Horizonid” ja “Gran Turismod” on juba kohal, aga ka mais ilmub mänge, mis on tähelepanu väärt.

Trek to Yomi

Mustvalge värvipaletiga “Trek to Yomi” on ilmselge hommage Jaapani kino vanameistri Akira Kurosawa samuraifilmidele. Sina oled samurai Hiroki, kes asub ohtlikule teekonnale, et selgitada välja tema koduküla tabanud totaalse hävingu põhjus.

“Trek to Yomi” kasutab fikseeritud külgvaates kaamerat, kuid kohati on mängijal võimalik avastada ümbritsevat keskkonda ka vabalt liikuva kaameraga. Mõistagi seisab Hiroki silmitsi mitme verejanulise vaenlasega, kuid teel kohtab ta ka sõbralikke tegelasi, kes pakuvad nii abi kui ka erinevaid ülesandeid.

“Trek to Yomi” ilmub 5. mail arvutile ning praeguse ja eelmise põlvkonna Xboxidele ja PlayStationitele.

Salt and Sacrifice

Kui oled “Elden Ringiga” lõpetanud, aga kibeled ikka sarnase mängukogemuse järele, võib seda pakkuda “Salt and Sacrifice”. See külgvaates ränkraske märulirollikas on järg “Salt and Sanctuaryle”, ühele kõige kõrgemalt hinnatud “Dark Soulsi” stiilis mängule, mis eales loodud.

Järjeosa lisab relvade, võimete ja avastatavate alade uuendusi, kuid ehk kõige märkimisväärsem täiendus on mitmikmäng. Kolle saab nahutada koos, kuid võimalik on mängida ka üksteise vastu. See hõlmab sarnaselt “Soulsi” mängudega halbade kavatsustega teise mängija maailma tungimist.

See mäng jõuab kohale 10. mail. Mängida saab arvutil ning PlayStation 4 ja PlayStation 5 peal.

Vampire: The Masquerade – Swansong

Kes teab, kas pika vinnaga rollimäng “Vampire: The Masquerade Bloodlines II” kunagi kohale jõuabki, kuid vähemalt on meil “Swansong”. Tegu on rollimänguga, mis paneb rõhku suhtlusele ja sotsialiseerumisele. Kõik “lahingud” peetakse maha sõnadega ning sinu tegelase atribuutidest sõltub, kas suudad oma vastase verbaalselt alistada.

Mängija kehastub kolmeks vampiiriks, keda saab arendada erinevatel viisidel. Üks tegelastest võib olla hõbekeelne kobakäpp, teine aga nobedate näppudega häkker ja lukumuukija, kes ei suuda kedagi milleski veenda. Vali ise, kuidas mängid.

“Swasongi” saad mängima hakata 19. mail arvutil, Xboxidel, PlayStationitel ja Switchil.

Sniper Elite 5

Kui eelmine “Sniper Elite” viis täpsuslaskuri Karl Fairburne’i Teise ilmasõja aegsesse Itaaliasse, siis nüüd on aeg nahutada natse distantsilt Prantsusmaal. Tagasi on suured kaardid täis erinevaid ülesandeid ning lai relvaarsenal vaenlaste tümitamiseks.

Erinevalt varasematest osadest on nüüd võimalik relvi suuremal määral modifitseerida ning mängijale vabamate käte andmiseks on mängu lisatud ka uusi liikumisvõimalusi. Mängida saab üle interneti koos sõpradega, kuid võimalik on ka vaenlasena kaaslaste mängu tungida. “Sniper Elite 5” saabub ilmumispäeval Game Passi.

“Sniper Elite 5” ilmub 26. mail arvutile, Xboxidele ja PlayStationitele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.