Mängud

Sony loob tehnoloogiat, millega saab muuta PlayStation 5 mängupuldiks mistahes eseme

Jah, tulevikus võid muuta PlayStation 5 puldiks täiesti tavalise banaani.Foto: gamesindustry.biz

Rubriiki toetab

Sony patendidokumentidest selgub, et töös on tehnoloogia, mis lubab funktsioneerivaks PlayStation 5 puldiks muuta pea kõiki mängijate kodudes leiduvaid esemeid.

Tegu ei pea olema ilmtingimata elektrooniliste vidinatga. Patendidokumentides on PlayStation 5 puldiks moondunud täiesti tavaline banaan.

Foto: gamesindustry.biz

See kõik jätab musta maagia mulje, kuid tundub, et Sony on vajaliku tehnoloogia juba välja arendanud. Väidetavalt teeb PlayStationi kaamera puldina kasutatavast asjast pildi ning kannab nuppudena kasutatavad sisendid esemel õigetesse kohtadesse.

Tuuakse ka välja, et puldi pähe kasutatav ese ei tohi helendada, vastasel juhul tehnoloogia ei tööta. Kinnitatakse, et mänge saab programmeerida selliseid pulte ära tundma ning arendajad saavad oma mängudesse sisse ehitada ka vastava tehnoloogia toe.

Tegu on üsna ulmelisena tunduva ideena, mis Sony arvates kahandaks mängijate vajadust osta kalleid mängupulte ning teeks seega mängud suuremale hulgale inimestele kättesaadavaks.

Lisaks banaan-pultidele selgub patendidokumentidest, et Sony töötab hetkel veel ühe uue puldi kallal, mis hakkab tõenäoliselt tööle koos hiljuti välja kuulutatud uue PlayStation 5 VR peakomplektiga. Sarnaselt PS5 DualSense puldile tuleb ka uus VR pult haptiliste päästikute ja värinamootoriga.

Foto: gamesindustry.biz

Kui tahad tulevikus kõiki neid uusi vidinaid testida, pead esimese asjana soetama PlayStation 5, kuid see ei ole eriti lihtne. Hetkel on Eestis PlayStation 5 hinnad ülikõrged ning kohalikud kauplejad kasutavad klientide hanitamiseks uut trikki, mille vastu on keeruline võidelda.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.