Mängud

Sony: PlayStation 5 on sada korda kiirem kui PlayStation 4

PlayStation 5 saab olema eriti väle.Foto: Reddit

Sony juhatuse strateegiakoosoleku dokumendis mainitakse, järgmise põlvkonna PlayStation saab tänu uuenduslikule SSD kettale olema umbes sada korda kiirem kui PlayStation 4.

Dokumendis tuuakse välja, et mängude realistlikumateks muutmisel ei ole oluline edasi arendada ainult graafikat, vaid ka mängude kiirust. Seetõttu on PlayStation 5 jaoks loodud spetsiaalne SSD ketas, mis võimaldab infot liigutada PlayStation 4-st tervelt 100 korda kiiremini.

Selle tulemusel peaksid mängude laadimisajad kahanema peaaegu olematuks. Mängijad saavad hetkega liikuda läbi hiiglaslike virtuaalmaailmade ning kaob ära laadimisaegade peitmise vajadus.

Foto: kuvatõmmis

PlayStation 5 väidetavalt revolutsioonilisest SSD kettast on viimasel ajal palju räägitud. Hiljuti nägime PlayStation 5 peal jooksmas graafiliselt ülimalt muljetavaldavat demo, mis sai teoks tänud konsooli võimsale SSD-le. Epic Gamesi juht Tim Sweeny arvas lausa, et PlayStation 5 SSD on võimsam kõigist saadaval olevatest mänguriarvutitest.

Järgmise põlvkonna konsoolide juures mängivad kiired SSD kettad ja kiired laadimisajad keskset rolli. Praegu on tehnoloogia tõttu piiratud näiteks mängumaailmade suurus ja detailsus ning ka mängija liikumise kiirus – laadimiskiirustel on kindlad piirangud ja see paneb päitsed pähe ka mängude disainile. Uuenduslike SSD ketaste soovitakse nendest probleemidest lahti saada.

Väidetavalt räägitakse PlayStation 5-st rohkem juuni alguses. Ehk näeme siis, milleks Sony uusim konsool võimeline on.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.