Mängud

Soome mängutööstus kasvab, kuid mänge ja stuudioid jääb üha vähemaks

"Clash of Clans" on üks populaarsemaid Soomes toodetud mänge.Foto: Supercell

Soome mängutööstus on kasvab iga aastaga hoolimata sellest, et uute mängude mängude ja mängutootjate hulk langeb.

2018. aasta seisuga töötab Soome mängutööstuses umbes 3200 inimest, mis on 2016. aastaga võrreldes 16% rohkem. Ligi neljandik neist on pärit väljastpoolt Soomet. Naiste arv mängutööstuses on tõusnud 20%, mida on 2% rohkem kui 2016. aastal.

Sellest hoolimata on mängutootjate ja väljastatud mängude arv kahanenud. Mängustuudiote arv on langenud 250 pealt 220 juurde. Viimase kahe aasta jooksul on  asutatud 48 uut mängutootjat, kuid samal ajal on 78 stuudiot kas uksed sulgenud või Soomest välja kolinud.

Eelnevatel aastatel väljastasid Soome mängutootjat kokku umbes 150-200 mängu, aga 2018. aastal toodi turule ainult 100 mängu. Kusjuures Soome 30 suurimat mängutootjat väljastasid 2018. aastal ainult viis mängu.

Tootlikkus  languse taga võib olla asjaolu, et arendajad eelistavad keskenduda ühele projektile korraga, kuna mikromaksed on aina rohkem levinud ning need toovad väga suurt tulu.

Soome suurim mängustuudio on “Clash of Clansi” loonud Supercell, mis kogus 2015. aastal 88% kogu Soome mängutööstuse tulust, kuid 2018. aasta seisuga on see langenud 65% juurde. Supercelli eelmise aasta tulu oli siiski muljetavaldav 1,4 miljardit eurot.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.