Mängud

3 huvitavat asja, mida iga e-spordifänn peaks Netflixist vaatama

Netflix pakub e-spordi fännidele nii mõndagi huvitavat.Foto: Liquipedia

E-spordifännide jaoks on Netflixi pakutav sisu veel üsna ahtake, kuid siiski mitte täiesti olematu.

Soovitame ühte filmi ja kahte sarja episoodi, millega virtuaalspordi austajad saavad kohe Netflixi vahendusel tutvust teha.

League of Legends Origins

See ilmakuulsa e-spordimängu “League of Legendsi” plahvatuslikust kasvust rääkiv film on Netflixis uhiuus tulija. Mängu käekäiku jälgitakse alates esmasest ilmumisest 2009. aastal kuni tänapäevani, mil “LoL” on kasvanud üheks kuulsaimaks e-spordiks maailmas.

Film on põhjalik ja hästi kokku pandud – selle on siiski valmis vändanud Oscarile nomineeritud režissöör Leslie Iwerks. “League of Legendsi” meeletu eduloo üle arutavad lisaks e-sportlastele ja arendajatele ka fännid ning virtuaalspordi eksperdid.

Filmi leiad üles siit.

Explained

“Explained” on seriaal, mis tegeleb erinevate nähtuste seletamisega – esimeses hooajas võetakse luubi alla näiteks aktsiaturud, maaväline elu ja kriket. Avahooaja neljas osa on pühendatud e-spordi fenomenile.

Formaadist tulenevalt on “Explained” üsna pealiskaudne. Umbes 18 minutiga üritatakse anda ülevaade e-spordi ajaloost, popimatest mängudest, erinevatest liigadest ja sportlaste elutempost. Millessegi põhjalikult süveneda ei jõuta, kuid tutvustava aknana virtuaalspordi maailma passib “Explainedi” episood hästi

Vaata episoodi siit!

Tõsi mis tõsi!Foto: kuvatõmmis

7 Days Out: World’s Biggest Events

Sarnaselt “Explainedile” keskendub “7 Days Out” spetsiifilistele sündmustele. Avahooajal räägitakse muuseas näiteks NASA Cassini missioonist ja Kentucky Derby rallist. Selle sarja suureks plussiks on asjaolu, et igale sündmusele pühendatakse piisavalt aega, et anda toimuvast põhjalikum ülevaade.

E-spordi fännidele pakub huvi esimese hooaja viies osa pealkirjaga “League of Legends”. Episood vaatleb lähemalt “League of Legendsi” Põhja-Ameerika tiitlivõistlust ja selle ümber toimuvat. Rohkem tähelepanu pööratakse mängijate isiksustele ja isiklikule elule, eriti  kuna turniiri ajal selgus, et ühe sportlase vend oli tapnud nende ema.

Tegu on igati huvitava episoodiga, millel on öelda midagi nii e-spordi kohta laiemalt, kuid ka inimeste kohta, kes sellega tegelevad. Soovitame soojalt!

Episoodi saad vaadata siit!

Tegelikult teevad e-sportlased muid asju ka!Foto: kuvatõmmis
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.