Mängud

Statistika: Eestis ostsid sel aastal videomänge eelkõige madalapalgalised mehed

Eestis kasvab mängude tarbimine aastast aastasse jõudsalt.Foto: kuvatõmmis

Veebiportaali Statista andmete kohaselt on eestlased 2019. aastal videomängudele kulutanud 5 miljonit eurot. Keskmine tarbija on hilistes kahekümnendates või varastes kolmekümnendates madalapalgaline mees.

Käesoleval aastal on Eestis videomängude peale raha kulutanud umbes 300 000 inimest, kellest 62,4% on mehed ja 37,6% on naised. 33% mängude tarbijatest on 25-34 aastat vanad, 24,9% mänguritest kuuluvad 35-44-aastaste vanusegruppi ning 24,1% on 18-24-aastased.

Huvitava nüansina selgub, et Eestis kulutavad videomängude peale raha eelkõige madalapalgalised inimesed. Selle kategooriasse kuuluvad 35,3% mängude tarbijatest. Keskmise sissetulekuga mängijad on 32,7% ja kõrgepalgalisi mängureid 32,1%.

Selgub ka, et Eestis on videomängudele kulutatud summad hüppeliselt kasvanud. Kui tänavu on mängude peale kulutatud 5 miljonit eurot, siis eelmisel aastal oli see summa 15% võrra väiksem. Eeldatakse, et kasv jätkub ka järgmisel aastal.

Kui mujal maailmas kulutatakse vaieldamatult kõige rohkem raha mobiilimängude peale, siis Eestis on trendid teistsugused. Eestis on tänavu ostetud kõige rohkem erinevaid digitaalseid mänge, millele on kulutatud 3,4 miljonit eurot. Mobiilimängude eest on välja käidud veidi alla 2 miljoni euro.

Milliste videomängude peale eestlased raha kulutavad? Siit leiad nimekirja 15 mängust, mis on Eestis viimase paari aasta jooksul olnud kõige populaarsemad. Veel saad üle vaadata, milliseid mänge osteti kõige rohkem oktoobrikuu jooksul.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.