Mängud

Steam sai kasuliku uuenduse ja oskab nüüd paremini soovitada sinu jaoks sobivaid mänge

Steam oskab nüüd paremini mänge soovitada.Foto: kuvatõmmis

Kas oled tundnud, et Steami soovituste seas ei ole sageli sulle meelepäraseid mänge? See peaks nüüd muutuma, kuna värske Steami uuendus peaks tagama selle, et mängupoe soovitused kattuvad suuremal määral kasutajate eelistustega.

Tänasest peaksid Steami kasutajad nägema poekeskkonna “Recommended For You” ja “More Like This” sektsioonides rohkem enda huvidele vastavaid mänge. Enne tänast uuendust soovitas Steam eelisjärjekorras üleüldiselt populaarseid mänge ja ei pannud suuremat rõhku sisule, mis võiks vastavale kasutajale reaalselt meeldida.

“Kui kasutajad varem mängude soovitusi sirvisid, siis nad ei leidnud nii suurel hulgal erinevaid mänge kui neile oleks meeldinud,” selgitas Valve’i esindaja. “Lisaks saime palju tagasisidet selle kohta, et “Recommended For You” sektsioon eelistas populaarseid mänge ja ei olnud piisavalt personaliseeritud.”

Selles tulenevalt otsustas Valve mõne aja eest Steami soovituste algoritmi muuta ja testida uut süsteemi 5% poekeskkonna kasutajate peal. Tulemused olid paljulubavad: kasutajad klikkisid “Recommended For You” sektsioonis olevatele mängudele varasemast 15% rohkem. Lisaks sellele sattusid kasutajad esmakordselt enda jaoks uute mängude lehtedele 78% rohkem.

Nüüdseks on teistperiood läbi ja täna on Steami uuendatud soovituste algoritm saadaval kõigile poekeskkonna kasutajatele. Ja tundub, et see tõepoolest töötab – minu Steami soovituste nimekirjast on kadunud näiteks “Fortnite”, mida ma ei mängi, kuid olemas on “Gears 5”, “GreedFall” ja “The Witcher 3”. Minu jaoks on nende mängude näol tegu väga sobivate soovitustega.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.