Mängud

Steam võib välja tulla pihukonsooliga, millega saab kõikjal arvutimänge mängida

Steami koodiridades on peidus huvitavaid vihjeid.Foto: Valve

Rubriiki toetab

Koodikaevandajad on leidnud Steami failidest infot, mis võib viidata veel väljakuulutamata kaasaskantavale pihukonsoolile, millega saaks liikvel olles arvutimänge mängida.

Steami uusima süsteemiuuenduse failidest leiti vihje millelegi nimega “Steampal”. Koos sellega esineb ka fraas “NeptuneController”, mis näib viitavat mängupuldile. Koodis esinevad veel fraasid nagu  “GameList_View_NeptuneGames”, “SteamPal Games” ja “Device Optimized Games”.

Süsteemiuuenduse koodiridadesse on ära eksinud ka hetkel näiliselt kasutuid käsklusi millegi välja ja ooterežiimile lülitamiseks, olemas ka on ka salapärane lennurežiimi seadistus. Mainitud on ka Bluetoothi ühenduse seadeid ja wifi sätteid.

Steami huvi pelgalt arvutimängudest kaugemale liikumise vastu on mõistetav. Nintendo Switch on osutunud ülimalt edukaks ning kahtlemata soovivad konkurendid Nintendo edulugu korrata. Kaasaskantav Steami mängukogu oleks uuele pihukonsoolile kindlasti tugev müügiartikkel.

On võimalik, et Steami emafirma Valve’i asutaja Gabe Newell on juba veel avalikustamata pihukonsoolile viidanud. Hiljuti küsiti Newellilt, kas Steam võib kunagi jõuda mängukonsoolidele ning sellele küsimusele andis ta ebaleva vastuse. Arvati, et see võib tähendada Steami saabumist olemasolevatele mängukonsoolidele, kuid ei ole välistatud, et Valve tuleb välja täiesti uue seadmega.

Hetkel on tegu siiski vaid kuulujuttudega ja Valve veel midagi ametlikult avalikustanud ei ole. Siiski, Steami failides peituvad koodiread on kõnekad.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.