Mängud

Steami uue mängukonsooli eeltellimusi müüakse eBays täiesti hullumeelsete hindadega

Ainulaadne võimalus: maksa 5000 dollarit 4-eurose eeltellimuse eest.Foto: kuvatõmmis

Rubriiki toetab

Eelmisel nädalal avati Valve’i uue pihukonsooli Steam Decki eeltellimine ja hoolimata ostjate kaitsmiseks paika pandud abinõudest on eeltellitud konsoolid juba eBays müügil tuhandete dollaritega.

16. juulil Eesti aja järgi kell 20 said Steam Decki hakata tellima kasutajad, kes olid Steami vahendusel ostu sooritanud enne 2021. aasta juunit. Müüki toodi kolm Steam Decki mudelit hindadega 419, 549 ja 679 eurot. Eeltellimiseks pidi tasuma 4-eurose sissemaksu, mis arvestatakse konsooli lõpliku hinna sisse.

Valve lootis, et sissemakse ja konsooli müügi piiramine pikaajalistele Steami kasutajatele esimestel päevadel tagab, et eeltellivad ainult need, kes on päriselt Steam Deckist huvitatud. Nii aga ei läinud: praegu on ühe 679-eurose Steam Decki eeltellimuse hind eBays 5000 dollarit.

Enamike Steam Decki eeltellimuste hinnad jäävad eBays 1000 ja 2000 dollari vahemikku. Silma hakkab näiteks üks 1400 dollariga müügis olev eeltellimus 419-eurosele konsoolile, mille mälumaht ja -tehnoloogia on teistest mudelitest oluliselt kehvem. Seda hinda ei peaks mitte keegi mitte mingil juhul maksma.

Foto: kuvatõmmis

Tasub meeles pidada, et eBays Steam Decki eest enam kui 1000 dollarit makstes ei saa sa endale konsooli, vaid konsooli eeltellimuse, mille eest on praeguseks makstud vaid neli eurot. Hiljem pead sa lisaks eBay hinnale oma Steam Decki veel Valve’ilt välja ostma. Sa ei maksa tuhandeid konsooli eest, vaid õiguse eest ühel ilusal päeval endale konsool osta.

Kirsiks tordil on asjaolu, et kuupäev, mil su Steam Deck kohale jõuab, on veel täielik müsteerium. Konsoole hakatakse väidetavalt tarnima detsembris, kuid enamike eBay eeltellimuste juurde on märgitud järgmise aasta esimene, teine või isegi kolmas kvartal.

Mina eeltellisin oma Steam Decki tund aega pärast müügi algust ja sain teate, et enne 2021. aasta esimest kvartalit ma konsooli ei näe. Sa võid maksta eeltellimuse eest 5000 dollarit, kuid keegi tegelikult ei tea, millal sa oma Steam Decki kätte saad.

Vähemalt Valve üritas õppida Sony ja Microsofti vigadest, mis tehti uute PlayStationite ja Xboxide müügil. Paraku ei olnud headest kavatsustest suuremat kasu: paljud huvilised jäid ikka konsoolist ilma ja internet on täis Steam Decke, mille eest küsitakse pehmelt öeldes ulmelisi summasid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.