Mängud

Suur au: aegade parimate videomängude nimistusse lisati neli uut teost

"Minecrafti" saad PlayStationil varsti VR-is mängida.Foto: Mojang

Rubriiki toetab

Videomängude kuulsuste hall ehk Video Game Hall of Fame täienes hiljuti nelja uue mängu võrra: eksklusiivsesse nimistusse lisati “Bejeweled”, “King’s Quest”, “Centipede” ja “Minecraft”.

Lisaks mainitud mängudele kandideerisid kohale kuulsuste hallis veel kaheksa videomängu:  “Frogger”, “GoldenEye 007”, “Guitar Hero”, “NBA Jam”, “Nokia Snake”,” Super Smash Brothers Melee”, “Uncharted 2: Among Thieves” ja “Where in the World is Carmen Sandiego?”. Neli võitjat valiti valiti välja rahvusvahelise komitee otsuse ja rahvahääletuse tulemuse põhjal.

“Centipede” nägi ilmavalgust juba 1981. aastal.Foto: kaader mängust

Videomängude kuulsuste halli koduks on New Yorgis asuv The Strong Museum, mille elektrooniliste mängude ajaloo keskuse juhataja Jon-Paul C. Dysoni sõnul on kõik 12 finalisti oluliselt mõjutanud videomängude arengut ja popkultuuri.

“Koos annavad need mängud edasi mängutööstuse loo ja peegeldavad videomängude mõju ühiskonnale,” selgitab Dyson. “”Nokia Snake” tõestas, et mobiilidel saab mänge mängida ja “Bejeweled” arendas seda ideed edasi. “Centipede” oli hitt varastes mängutubades ning “Frogger” kasvas juba mängutubadest välja ja tõusis popkultuuri ikooniks. “King’s Quest” muutis igaveseks seiklusmänge ja “Uncharted 2″ näitas, milleks on mängud võimelised kunstiliselt ja narratiivselt.”

Tänapäeval on “Bejeweled” mobiilidel jätkuvalt populaarne.Foto: kaader mängust

National Museum of Play digimängude kuraatori Andrew Bormani sõnul näitab “Minecrafti” edu, kuidas videomängud on muutunud arvestatavaks kultuuriliseks nähtuseks. “Enam ei olnud arendajatele alati esmase tähtsusega luua kõige parema graafikaga mänge,” selgitab Borman.

Koos tänavuste mängude on videomängude kuulsuste hallis kokku 28 teost. Nende hulka kuuluvad näiteks “Doom”, “Mario Kart”,”Tomb Raider”, “The Sims”, “Final Fantasy VII” ja “GTA III”. Kõikide kuulsuste halli liikmetega saad tutvuda siin.

Esimene “King’s Quest” jõudis kohale aastal 1980, kuid seeria uusim mäng ilmus alles 2016. aastal.Foto: kaader mängust

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.