Mängud

Suur leke: PlayStation 5 avalikustatakse kahe nädala pärast ja ilmub oktoobris

Uusimate lekete kohaselt ilmub PlayStation 5 oktoobris.Foto: SegmentNext

Tundub, et Sony leeris ei ole leketel lõppu. Äsja jõudis internetti klipp kõige esimesest PlaySation 5 mängust “Godfall” ja nüüd lekkis Sony järgmise konsooli kohta veel hulgaliselt infot.

Esimeseks suurte muutuste märgiks on muutuvad sloganid. PlayStation on minevikus kasutanud hüüdlauseid “For the Players” ja “Best Place To Play”, kuid hiljuti muutus PlayStationi Euroopa regiooni Twitteri konto juhtmõte lausungiks “It’s time to play”.

Kas uus slogan valmistab ette PlayStation 5 avalikustamist?Foto: kuvatõmmis

Esmapilgul ei pruugi see palju tähendada, kuid seda muutust nägid eelmisel nädalal ette kurikuulsa foorumi 4chani kasutajad. Leketesse tuleb mõistagi suhtuda skepsisega, kuid 4chani postitati veel mitu detailset infokildu.

Millal ja mis hinnaga võib PlayStation 5 ilmuda

Näiteks toodi välja, et PlayStation 5 kuulutatakse välja 5. veebruaril, mis kattuks ühes teises hiljutises lekkes avalikuks tulnud infoga. Konsool jõuab väidetavalt müügile oktoobris ja hakkab maksma 499 dollarit. Ka see läheb kokku varem mainituga.

Kui PlayStation 5 ilmub, siis jõuab see väidetavalt müügile käputäie erinevate mängudega. Nendeks on “MLB The Show 21”, “Demon’s Souls Remastered”, “Godfall”, “Legendz” (uus mäng 2018. aasta “God of Wari” loonud stuudiolt) ja “Gran Turismo 7”, mida peaks olema võrratu mängida PlayStation 5 uue puldiga.

Milliseid mänge toob tulevik?

Kui PlayStation 5 välja kuulutatakse, siis väidetavalt plaanitakse mängijaid õrritada mitmete mängudega. Kohal peaksid olema näiteks “Horizon: Zero Dawni” järg, “Marvel’s Spider-Mani” teine osa, uus mäng “The Last of Usi” ja “Unchartedi” loojatelt, “Final Fantasy XVI” ja ka järgmine “Resident Evil”.

Veel väidetakse leketes, et PlayStation 5 on peaaegu sama võimas kui Xbox Series X, mis peaks teadupoolest olema võimsuselt Sony järgmisest konsoolist peajagu üle. See peaks muutma aga uue Xboxi järgmisest PlayStationist korralikult kallimaks.

Veelkord, kõik need detailid on hetkel veel kinnitamata kuulujutud. Kui tahad saada ülevaadet sellest, mida me PlayStation 5 kohta kindlalt teame, siis vaata siia.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses