Mängud

Suur ülevaade: mida arvavad maailma arvustajad Eesti suurmängust “Disco Elysium”?

"Disco Elysium" jõuab laiema publikuni.Foto: ZA/UM Studios

Täna on see päev – õhtul ilmub Eesti stuudio ZA/UM loodud videomäng “Disco Elysium”. Mitmed veebilehed on juba avaldanud enda arvustused ja seni räägitakse mängust kiitvates toonides.

Kuid oled juba läbi lugenud meie põhjaliku “Disco Elysiumi” arvustuse, siis vaata üle, mida arvavad välismaised mänguarvustajad.

Foto: kuvatõmmis

Gaming on PC – 10/10

Kui jätta kõrvale kaks väikest tehnilist viperust, siis on minu “Disco Elysiumi” seltsis veedetud aeg olnud võrratu. Tegu on unustamatu mänguga, mida ei peaks kogema ainult rollimängude fännid, vaid kõik, kes on kunagi videomänge mänginud.

Ma ei suuda välja mõelda ühtegi asja, mida see mäng valesti teeb ja on ZA/UMi debüüt suutnud “Planescape: Tormenti” tõugata minu lemmikrollimängu troonilt. Ära seda mingil juhul maha maga!

ACG – Osta

“Disco Elysiumi” tegelased ja narratiiv eksisteerivad omapärases õõvaorus ja see kõik on täiesti geniaalne. Tänapäeval on mängudel keeruline teha midagi täiesti uut, kuid “Disco” mitte ainult ei üllata, vaid teeb seda alaliselt ja tempokalt.

HaasGaming – 9/10

Kõik suudavad hinnata selle mängu dialoogide sügavust ning “Disco Elysiumi” koomilised momendid on täiesti võrratud. Tegu on mänguga, mis tegeleb väga tõsiste teemadega, kuid saab sellega hakkama stiilselt ja maitsekalt.

Kui sind ei heiduta dialoog, mida võib olla kohati liialt palju ja mis võib vahel muutuda keeleliselt liialt grandioosseks, siis see mäng on sulle.

Foto: kuvatõmmis

Ragequit GR – 90/100

Tegu on viimase aja ühe kõige paremini kirjutatud rollimänguga. See on pilguheit Hunter S. Thompsoni mõistusesse, mis on kombineeritud parima stsenaariumiga, mida David Lynch kunagi ei kirjutanud. Siin saavad kokku “True Detective’i” Rust Cohle ja Sherlock Holmes, kes koos õlut lakuvad ja oopiumit teevad, samal ajal kui “Twin Peaksi” Dale Cooper kõrvaltoas kohvi keedab.

Kuigi tegu on ZA/UMi esimese mänguga, siis “Disco Elysium” on vaieldamatult indie-meistriteos, mis saab mõõdupuuks, mille järgi hakatakse hindama kõiki tulevasi isomeetrilisi rollimänge.

Millenium – 88/100

“Disco Elysium” on tõeline edulugu, vähemalt omasuguste mängude seas. Stsenaarium on intelligentne ja hoolikalt kokku pandud, pakkudes hingematvat lugu ja maitsekaid dialooge.

Teisalt on seda mängu anglofoobidele keeruline soovitada, kuna kasutatakse keerulist sõnavara, mida ei üritatagi mängijale lahti mõtestada.

Fextralife – 8,5/10

Ajal, mil poliitika ja sotsiaalsed probleemid leiavad tee peaaegu kõikidesse meelelahutuse kihtidesse, lahkab “Disco Elysium” neid teemasid otsekoheselt ja häbi tundmata.

See ei ole mäng kergesti solvujatele, kuid kui sul on olemas huumorimeel ja sa otsid midagi värsket, siis on “Disco Elysium” sinu jaoks kohustuslik.

“Disco Elysium” ilmub täna õhtul Steami vahendusel Windows PC-le hinnaga 39,99 eurot.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.