Mängud

Täna ilmuv aasta esimene PlayStation 5 eksklusiivmäng on üllatavalt hea, aga…

PlayStation Plusi tellijad saavad "Destruction AllStarsi" lisatasuta kätte.Foto: Sony

Rubriiki toetab

Enne tänast ei olnud PlayStation 5 peale saabunud uhiuus värvikirev romurallimäng “Destruction AllStars” vähimalgi moel minu huviorbiidis. Nüüd mõtlen, et tahaks juba tagasi mängima minna, kuid mikromaksed jätavad suhu siiski veidi mõru maitse.

“Destruction AllStars” on kontseptsioonilt lihtne ja ootamatult kaasahaarav. See on üle võlli keeratud eelkõige mitmikmängule orienteeritud romurallimäng, kus saab sarnaselt näiteks “Overwatchile” valida erinevate võimetega tegelaste vahel ja nad autolahingutesse saata. Selle lihtsa idee sisse on aga põimitud mitmeid huvitavaid elemente, mis “Destruction AllStarsi” huvitavamaks teevad.

Näiteks ei ole “Destruction AllStars” pelgalt romurallimäng. Mängijal on igal ajal võimalik autost välja hüpata ja jalamehena helikiirusel kihutavate masinate vahel ringi joosta. Nii saab näiteks koguda erinevaid võimeid ja ressursse või ka näiteks teiste autode katustele hüpata, et neid vaenlastelt ära varastada.

Romurallimäng, kus autos püsimine ei ole kohustuslik. Foto: Sony

Ilmudes on “Detruction AllStarsis” saadaval 16 tegelast, kelle erinevad võimed on kasulikud nii autos kui ka kahe jala peal. Näiteks suudab üks tegelane jalamehena nähtamatuks muutuda ning kui tal läheb piisavalt hästi, et kutsuda mänguareenile oma eriline auto, siis saab ta ka selle teiste pilkude eest ära peita. Teine tegelane saab oma auto ette manada hirmuäratava metallmonstrumi, mis vastased kiiresti ära hävitab. Kolmas tegelane jätab endast maha kastikesi, mis teeb vastastele haiget, kuid kaitseb tiimikaaskasli.

Erinevate võimetega tegelasi on ka muudes mängudes, siin ei peitu “Destruction AllStarsi” tegelik võlu. Seda tuleb eelkõige otsida erinevates mängulaadides, mis on tõsiselt tempokad ja üllatavalt adrenaliinirohked. Mõistagi on siin olemas tavaline romuralli, kus peab lihtsalt vastaseid teelt välja puksima, kuid mängida saab ka loovamalt.

Üks huvitav mängulaad on näiteks “Gridfall”, kus mänguareeni põrandast kukuvad pidevalt välja suured tükid, kahandades oluliselt pinda, millel saab liikuda. Veel saab mängida “Stockpile’i”, tiimilahingut, kus mängijad peavad teisi rammides koguma mutrikesi ja neid kaardil kindlatesse kohtadesse viima. Mutreid koguda ja ära anda saab aga ainult jalgsi.

Minu senine lemmik on aga “Carnado”. Siin asub mänguareeni keskel suur tornaado, kuhu peab puntide saamiseks oma autot ära hävitades otse sisse sõitma. Punkte saab aga teisi mängijaid rammides ja hävitades, kuid mida rohkem punkte sul on, seda suuremaks sihtmärgiks sa teistele muutud. Peab hoolikalt kaaluma, kas üritada veel üks vastane maha võtta, või oma auto tornaados ära hävitada ja punktid ohutult “kontole saata”.

Nagu “Overwatch” või “Apex Legends”, ainult autodega. Foto: Sony

Võimalik on mängida ka üksi ja sarnaselt “Overwatchile” või “Apex Legendsile” on siin olemas ka õhkõrn narratiivne osa, mis avab veidi mängu kangelaste suhteid ja tausta. On veidi kummaline, et osa nendest üksikmängumissioonidest on peidetud mikromaksete taha. Tõsi, see mängulaad ei ole “Destruction AllStarsi” suurim tõmbenumber, kuid mikromaksete taha ei ole antud juhul peidetud ainult kosmeetilisi lisasid, vaid mängitav sisu. See paneb kulmu kergitama.

Siiski, kui sul on juba olemas PlayStation 5, siis “Destruction AllStars” on proovimist väärt. See ei ole mängutööstuse järgmine suur hitt, kuid internetis üleloomulike tegelaste juhitud hullumeelsete autodega metalli mõlkida on täitsa lõbus. Kirsiks tordil on see, et “Destruction AllStars” on PlayStation Plusi tellijatele täiesti tasuta ja kuna tegu on online-mänguga, siis PS Plus on selle mängimiseks niikuinii vajalik.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.