Mängud

Tänasest saab “Minecraftis” tasuta proovida järgmise põlvkonna graafikatehnoloogiat

Vasakul on kiirtejälitus sisse lülitatud, paremal mitte. Vahe on pehmelt öeldes märgatav.Foto: kuvatõmmis

Täna õhtul algab “Minecraft RTX” beetatest, millega lisatakse “Minecrafti” üks uusimaid suuri hüppeid graafikatehnoloogias – kiirtejälitus ehk ray tracing.

Kiirtejälitus on funktsioon, mis võimaldab virtuaalses ruumis kuvada valguslahendusi ülimalt realistlikult. Kiired liiguvad realistlikult läbi erinevate pindade ning see mõjutab oluliselt nähtava valguse omadusi. Tulemuseks on loomulik valguslahendus, mis annab mängumaailmale enneolematult realistliku väljanägemise.

“Minecraft RTX” beetatest ei lisa kiirtejälitust tervele mängule, vaid kuuele spetsiaalselt uue tehnoloogia esitlemiseks loodud kaardile. Eesti aja järgi algab test kell 20 ning selle saab arvutisse alla tirida Xboxi rakenduse vahendusel.

Kuna tegu on uuendusliku tehnoloogiaga, siis selle proovimiseks läheb vaja eeskujulikku arvutit. “Minecraft RTX” töötab ainult Windows 10 kasutavatel masinatel, mis kasutavad GeForce RTX 2060 või sellest võimsamat graafikakaarti.

Kui sa ei ole kindel, kas su arvuti saab kiirtejälitusega hakkama, siis siit leiad kasuliku programmi, mis suudab sellele küsimusele vastata.

Konsoolidel “Minecraft RTX” beetat proovida ei saa, kuna praeguse põlvkonna mängukonsoolid kiirtejälitust ei toeta. Küll saavad sellega hakkama aasta lõpus ilmuvad PlayStation 5 ja Xbox Series X.

Nagu öö ja päev. Foto: Nvidia
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.