Mängud

Tänasest saad Xboxi konsoolidel lennata Eesti linnade kohal ja oma kodu üles otsida

Lennukiga virtuaalse Tallinna kohal.Foto: Andres Kostiv

Täna ilmub Xboxi mängukonsoolidele lennusimulaator “Microsoft Flight Simulator 2020”, milles on muuseas võimalik lennukist avastada ka Eestit.

Arvutile saabus Microsofti uusim lennusimulaator juba eelmisel aastal, kuid Xboxi konsoolidele jõuan see 27. juulil Eesti aja järgi kell 18. Kui oled Xbox Game Pass mänguteenuse kasutaja, siis saad lennusimulaatori kätte oma tellimusega.

Parimate tulemuste saavutamiseks nõuab “Microsoft Flight Simulator 2020” võimsat arvutit, kuid konsoolidel on võimalik lennusimulaatorit nautida oluliselt suuremal hulgal inimestel, mõistagi teatud tehniliste mööndustega. Satelliitinfot kasutades on realistlikult taasloodud terve maailm ning mäng kasutab ära isegi ilmastikuinfot. See tähendab, et kui Tallinnas sajab vihma päriselus, siis tõenäoliselt on vihmane ka lennusimulaatori virtuaalne Tallinn.

Kuna “Microsoft Flight Simulatoris” on taasloodud terve maailm, siis on võimalik lennata ka suuremate ja väiksemate Eesti linnade kohal. Juba eelmisel aastal tegime mängu arvutiversiooni kasutades selgeks, kui realistlikult “Flight Simulatoris” Eestit kujutatakse. Lisaks sellele astusime lennukist välja ja jalutasime Tartu ja Tallinna tänavatel ning suuremates Eesti linnustes.

Kuna “Flight Simulatori” maailma paneb kokku tehisintellekt, siis kõik sajaprotsendiliselt reaalsusele ei vasta. Näiteks enda kodust üle lennates võid näha teistsugust maja. Suuremad ja tuntumad kohad – London, New York, Tokyo – on arendajad käsitsi elutruumaks teinud, kuid see ei tähenda, et ülejäänud maailmaga pannakse kaarega märgist mööda. Tallinn näeb linnulennult välja nagu päris.

Kui soovid “Microsoft Flight Simulator 2020” Xboxil proovida, siis hakka seda juba aegsasti alla tirima. Xboxil neelab see umbes 100 GB jagu kettaruumi. Nagu öeldud, siis mängima saad hakata 27. juulil Eesti aja järgi kell 18.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.