Mängud

Test: kas 500 dollari eest saab ehitada arvuti, mis on sama võimas kui PlayStation 5?

PlayStation 5 võib hakata maksma oodatust tunduvalt rohkem.Foto: Push Square

Videomängusait PCGamesN on kokku pannud huvitava eksperimendi – kas 500 dollari ehk PlayStation 5 eeldatava hinna eest on võimalik kokku panna mänguriarvuti, mis oleks sama võimas kui Sony järgmine mängukonsool?

Tegu on mitmes mõttes üsna keerulise ülesandega. Esiteks, 500 dollarit on mängukonsooli jaoks normaalhind, kuid korraliku ajale vastupidava mänguriarvuti jaoks on see eelarve üsna väike. Teiseks, veel ei ole täpselt teada, millist tehnoloogiat PlayStation 5 endas peitma hakkab.

PCGamesN-i eksperdid võtavad siiski arvesse kõike, mida on PlayStation 5 kohta juba avaldatud ja üritavad tundmatu maa mustad laigud täita nii loogiliselt kui vähegi võimalik. Katset ja tulemusi näed allolevast videost.

Sony PlayStation 5 jõuab müügile järgmise aasta lõpus paralleelselt Microsofti Xbox Series X-iga. Järgmise PlayStationi kohta on juba avaldatud nii mõndagi, kuid on veel palju detaile, millest me midagi ei tea.

Hiljutises infolekkes võis lisaks konsooli eeldatavale hinnale avalikuks saada ka täpne kuupäev, millal PlayStation 5 müügile jõuab. Äsja avalikustati ka esimene mäng, mis ametlikult PlayStation 5 peal ilmub. Sony on ka kinnitanud, et töötab juba PlayStation 5 Pro arendamise kallal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.