Mängud

Töös on Eesti esimene videomängu ja filmi ristand

Eestis tehakse uutmoodi videomängu.Foto: "Bitter Terminuse" Facebooki konto kuvatõmmis

Rubriiki toetab

Eestis on valmimas interkatiivse filmi ja videomängu ristsugutis “Bitter Terminus”. Tegu on FMV (full motion video game) projektiga, mis Eestis loodud.

FMV mäng põhineb salvestatud videomaterjalidel, et edastada mängu tegevust. Mängu tegelased ja keskkonnad ei ole loodud digitaalselt, vaid reaalsetes lokatsioonides näitlejatega üles filmitud. Mängu käigus on mängijal võimalik vastu võtta olulisi otsuseid, mis süžee kulgu muudavad. Seetõttu nimetatakse FMV mänge ka vahel interaktiivseteks filmideks.

“Bitter Terminus” on FMV mäng, mis räägib muusikust Laurast, kes röövitakse, kui ta harjutab peagi toimuvaks kontserdiks. Mängija kehastab Laura poiss-sõpra, kelle ülesanne on erinevate vihjete põhjal naine üles leida.

FMV mängud olid populaarsemad 80ndatel ja 90ndatel, kuid hiljem on graafikatehnoloogia arenedes mänguarendajad selle meediumi juurest eemale liikunud. Ka viimastel aastatel on siiski ilmunud üksikuid kõrgelt hinnatud FMV mänge, näiteks 2015. aasta “Her Story” ja “Telling Lies”, mis ilmus eelmisel aastal.

Loojate sõnul on “Bitter Terminus” hetkel järeltootmises ja loodab valmimiseks hooandjate abile. Lisaks mängu arendamisele ja järeltootmise lõpetamisele kasutatakse raha veel vajaliku tarkvara litsentside omandamiseks, varustuse hankimiseks, transpordiks ja toitlustuseks.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.