Mängud

Töös on uus “The Last of Usi” mäng, esimene osa tuleb PlayStation 5 ja arvuti peale

"The Last of Us Part I" tuleb PlayStation 5 ja arvuti peale hulga muljet avaldavate tehniliste uuendustega.Foto: Naughty Dog

Mängustuudio Naughty Dog töötab uue “The Last of Usi” mitmikmängu kallal ning toob arvutile ja PlayStation 5-le esimese “The Last of Usi”, mis on praeguse põlvkonna mängumasinate jaoks nullist üles ehitatud.

Praeguste plaanide kohaselt 2023. aastal ilmuv uus “The Last of Usi” mäng kasvas välja kahe aasta eest ilmunud “The Last of Us Part II” mitmikmängust. Uus projekt plaaniti alguses liita teise “The Last of Usiga”, kuid arendajate ambitsioonide kasvades otsustati sellest arendada eraldiseisev videomäng.

Veel ei ole täpselt teada, mida “The Last of Usi” mitmikmäng endast kujutab. Arendusstuudio Naughty Dogi juhi Neil Druckmanni sõnul on mängus olemas lugu, mille kulgu saavad mängijad kollektiivselt teatud määral mõjutada. Järgmisest “The Last of Usi” mängust avaldati illustratsioon, mis annab aimu, et mängu tegevus toimub San Franciscos, vähemalt osaliselt.

“The Last of Usi” mitmikmängu illustreeriv joonistus. Kauguses on näha San Franciscos asuv Golden Gate’i sild. Foto: Naughty Dog

Lisaks uuele mängule töötab Naughty Dog jätkuvalt ka 2013. aastal ilmunud esimese “The Last of Usi” kallal. See tuuakse PlayStation 5 ja arvuti peale, mille tarvis ehitatakse “The Last of Us” nullist täielikult uuesti üles: olemasolevat mängu ei täiendata, vaid arvuti ja uue PlayStationi jaoks luuakse eksisteeriva “The Last of Usi” põhjal täiesti uus mäng, mis on vana teosega enam-vähem identne.

Uus “The Last of Us” nimega “The Last of Us Part I” ilmub 2. septembril PlayStation 5 peale ja hiljem ka arvutile. Uusversioon tuleb parema graafika, valgustuse ja animatsioonitehnoloogiaga ning võimalusega mängida 4K resolutsioonil 60 kaadrit sekundis.

Veel avalikustati, et käesoleva artikli ilmumise päev on “The Last of Usi” ainetel valmiva teleseriaali viimane võttepäev. Sarjast avaldati uus kaader, kus Joeli kehastav Pedro Pascal ja Ellie’t mängiv Bella Ramsey peidavad end vaenlaste ees muuseumis, mis peaks olema tuttav kõigile, kes on mänginud esimest “The Last of Usi”. Neil Druckmann lubas teleseriaali kohta lähiajal avaldada rohkem infot.

Pedro Pascal ja Bella Ramsey “The Last of Usi” teleseriaalis. Taamal on näha mängust tuttavad moondunud vaenlased. Foto: Naughty Dog

“The Last of Usi” frantsiis sai alguse 2013. aastal PlayStation 3 peale ilmunud seiklusmänguga. Tegu on aegade ühe auhinnatuima mänguga, mida peetakse üheks parimaks videomänguks, mis eales loodud. Mängija kehastub seenviiruse poolt räsitud postapokalüptilises maailmas elavaks Joeliks, kes saab ülesandeks transportida läbi USA nakkuse vastu immuunne tüdruk Ellie. 2020. aastal ilmus PlayStation 4 peale järg “The Last of Us Part II”.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.