Mängud

TOP 10: Need on 2018. aasta kõige enam teeninud Eesti e-sportlased

Mousesports teenis võiduga G2 vastu hädavajalikke punkte.Foto: kuvatõmmis

Rubriiki toetab

Üha rohkem eestlasi teeb e-spordis suuri tegusid ja eelmine aasta oli kodumaistele virtuaalsportlastele igati edukas.

Vaatame, kui palju rikkamaks said 2018. aastal 10 kõige parema teenistusega Eesti e-sportlast veebikeskkonna esportsearnings.com andmete kohaselt.

10. HeaQ – 2448 dollarit

Martin “HeaQ” Kordmaa mängib “League of Legendsit” ja kuulub hetkel meeskonna Rogue ridadesse.

Alates 2015. aastal profimängimisega tegelev Kordmaa on karjääri jooksul kokku teeninud 6124,33 dollarit.

9. FejtZ – 2650 dollarit

1997. aastal sündinud “CS:GO” mängija Kristjan “FejtZ” Allsaar kuulub hetkel meeskonda Big Time Regal Gaming.

Kui eelmisel aastal teenis ta natukene üle kahe tuhande dollari, siis karjääri jooksul ületavad Allsaare võidusummad 29 000 dollari piiri.

Kristjan “FejtZ” Allsaar 2017. aastal võistlustules.

8. Cudtastic – 3069 dollarit

25-aastane Martin “Cudtastic” Kalamees on maailma ühe popima battle royale mängu “PlayerUnknown’s Battlegroundsi” profimängija.

E-spordi maastikul on tegu üsna uue tegijaga, kes hakkas alles eelmisel aastal selles valdkonnas taha teenima. Hetkel kuulub Kalamees Team Apexi hingekirja.

7. karzheka – 3222 dollarit

Taktikalise tulistamismängu “Rainbow Six Siege” mängija Jevgeni “karzheka” Petrishin hakkas samuti virtuaalspordiga tegelema üsna hiljuti. Mullu osales ta neljal turniiril Team Empire’i ridades.

6. cnz – 3850 dollarit

Kirill “cnz” Golubov on meie väikese vabariigi üks parimaid tulistamismängu Quake’i” profimängijaid. “Quake’i” maailma parimate edetabelis hoiab ta 28. kohta, Euroopa parimate nimistus platseerub mees aga 17. kohale.

5. Jyo – 4386 dollarit

Alates 2016. aastast aktiivselt “CS:GO” profiskeenel ilma tegev 23-aastane Rassim Jyo Valijev kuulub hetkel meeskonna Nemiga Gaming ridadesse. Karjääri jooksul on ta 27 turniiril osaledes kokku teeninud 14 621,28 dollarit.

4. sperr – 5072 dollarit

Järjekordne “CS:GO” proff Mihkel “sperr” Alamaa on virtuaalseid vaenlaseid Šveitsi juustuks kõmmutanud 2014. aastast.

22 turniiril mänginud Alamaa on karjääri kestel kokku võitnud 12 225,83 dollarit.

3. UNBELIVABLE – 9200 dollarit

Pronksikohale platseerub Soomes elav Kevin “UNBELIVABLE” Rahu, kes nimekirjast ainsana keskendub tulistamismängule “Paladins”.

Rahu on olnud seotud e-spordi skeenel tuntud meeskondadega – ta on mänginud nii Fnaticu kui ka Natus Vincere ridades. Karjääri jooksul on mees kokku teeninud 17 067 dollarit.

Kevin “UNBELIVABLE” Rahu Fnaticu meeskonna liikmena.

2. Robin “ropz” Kool – 181 379 dollarit

Ei, ülalolevas numbris ei ole kirjaviga. 2018. aasta maailma parimate e-sportlaste nimistusse valitud Kooli ja kolmanda koha teenistuste vahe on tõepoolest üle 170 000 dollari.

Saksa tiimi Mousesports ridades “CS:GO-d” mängiv 19-aastane Jõgevalt pärit Kool on hetkel tõenäoliselt Eesti tuntuim e-sportlane. Karjääri jooksul on “ropz” võitnud 269 352 dollarit.

1. Clement “Puppey” Ivanov – 423 352 dollarit

Clement Ivanov on Eesti virtuaalspordi raudvara ja vaieldamatult suurim tegija, kes on piiri taga kordades tuntum kui kodumaal.

“Puppey” on strateegilise meeskonnamängu “Dota 2” üks maailma parimaid mängijaid ja teenib hetkel leiba meeskonna Team Secret kaptenina.

Ivanovi juhtimise all on Team Secret saavutanud muljetavaldavaid tulemusi. Kinni on pandud mitmeid suurturniire ja eelmise aasta suvel võitis meeskond auhinnarahadena üle miljoni dollari. “Puppey” enda karjääri jooksul kokku kogutud varandus on samuti suurejooneline – “Dota 2” mängimine on talle teeninud tervelt 2 033 245 dollarit.

Clement “Puppey” Ivanov 2017. aastal.

Lisaks rahale ületab e-sport uudisekünnist ka muude teemadega. Näiteks arutatakse usinalt virtuaalspordi ja hasartmängude hägusate piiride üle. Üks Saksa minister arvab ka, et termini “e-sport” peaks totaalselt ja lõplikult hävitama.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.