Mängud

TOP 5: need on kõige populaarsemad praeguse generatsiooni mängukonsoolid

Kas sina tead, mis on enimmüünud praeguse generatsiooni konsool?Foto: New Atlas

Rubriiki toetab

Tänavune E3 mängumess tõestas, et viimaks hakkab kohale jõudma mängukonsoolide järgmine põlvkond. Kuulutati välja järgmine Xbox, koodnimega Project Scarlett, ja kuigi me Sony konsooli kohta uut infot ei saanud, teame me selle kohta juba nii mõndagi.

Enne veel, kui uued mängukonsoolid ukse hingedelt maha löövad ja nina püsti tuppa trambivad, vaatame, kuidas on läinud praeguse generatsiooni mängumasinatel. Alt leiad nimekirja 5 enimmüüdud veel kestva põlvkonna mängumasinast.

5. PlayStation Vita

Veebisait VG Chartz kinnitab, et praeguse generatsiooni enimmüüdud konsoolide nimistus hoiab 5. kohta Sony pihukonsool PlayStation Vita. Seda mängumasinat on üleilmselt müüdud enam kui 16 miljonit ühikut ning kõige rohkem ostjaid tuleb Jaapanist, umbkaudu 6 miljonit.

Foto: Amazon

4. Nintendo Switch

Kaks aastat tagasi müügile tulnud Switch on üllataval kombel suutnud juba trügida esiviisikus 4. kohale. Switchi on kokku müüdud umbes 35 miljonit ühikut, kusjuures selle Jaapani mängukonsooli klientuuri lõviosa on pärit Põhja-Ameerikast.

Pildiotsingu nintendo switch tulemus
Foto: Nintendo

3. Xbox One

Võiks ju arvata, et Microsofti mängumasin pretendeerib konsoolirallis kuld- või hõbemedalile, kuid paraku mitte. 2013. aastal ilmunud Xbox One’i on müüdud ligi 44 miljonit ühikut ja Switchile sarnaselt on ka selle konsooli omanikud valdavas osas pärit  Põhja-Ameerikast.

Pildiotsingu xbox one tulemus
Foto: EB Games

2. Nintendo 3DS

Just nii, Xbox One on sunnitud alla vanduma sellele tillukesele Nintendo pihukonsoolile. 8 aasta jooksul on 3DSi ostetud umbkaudu 75 miljonit ühikut, mida on Xbox One’i 44 miljonist märkimisväärselt rohkem. See pihukonsool on kõige populaarsem Põhja-Ameerikas ja Jaapanis.

Pildiotsingu nintendo 3ds tulemus
Foto: EB Games

1. PlayStation 4

Kas saab isegi küsimust olla, milline mängumasin kõige kõrgema poodiumikoha endale napsab? Sony ja Microsoft mängukonsoolide vallas juba pikalt vägikaigast vedanud, kuid rahvas on oma valiku teinud. PlayStationit 4 on ülemaailmset müüdud 96 miljonit üksust ja suurem osa neist masinatest on leidnud uue kodu Euroopas.

PS4-Console-wDS4.jpg
Foto: Wikipedia

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.