Mängud

TOP 5: uued videomängud, mida peaksid novembris kindlasti mängima

Rallimäng "Dirt 5" ilmub ka uue põlvkonna konsoolidele.Foto: Codemasters

Rubriiki toetab

Mängusõpradele on november selle aasta tähtsaim kuu, sest kohale jõuavad uued konsoolid ja mitmed palavalt oodatud videomängud.

Tõsi, “Cyberpunk 2077” lükati novembrist edasi detsembri esimesse poolde, kuid see ei tähenda veel maailma lõppu. Alt leiad viis mängu, millele võiksid sel kuul võimaluse anda.

5. Godfall

Milline näeks välja “Destiny”, aga ilma tulirelvade ja kosmoselaevadeta? Sellele küsimusele üritab novembri keskpaigas vastata “Godfall”.

Sarnaselt “Destinyga” on “Godfall” looter-mäng, kus sinu ülesandeks on vastaseid materdades koguda võimsamaid relvi, turviseid, sokke ja alukaid, et oma tegelast tugevamaks muuta. Erinevalt “Destinyst” paneb “Godfall” rohkem rõhku lähivõitlusele – tulirelvad on out, mõõgad ja kilbid on in.

Seni avaldatud videote põhjal tundub “Godfall” küll kaunis, kuid samas ka tuttav. Kohati lausa liialt tuttav, mis tõstatav küsimuse, kas suudetakse pakkuda piisavalt uut, et “Destinyst” eristuda ja mängijatele midagi värsket pakkuda.

Sellele küsimusele ei pea vastust pikalt ootama. “Godfall” ilmub Eestis 19. novembril arvutile ja PlayStation 5 peale.

4. Dirt 5

Kui simulaatorid ei ole sinu teema, kuid oled kiirete autode fänn, siis võib sulle sobida “Dirt 5”. Erinevalt näiteks septembris ilmunud “WRC 9-st” ei võta see mäng ennast nii tõsiselt ja hakkama saavad ka harrastajatest pühapäevasõitjad, kelle soontes ei voola ainult mootoriõli.

“Dirt 5” pakub viib kihutama maailma eri nurkadesse ning pakub erinevaid aastaaegasid ja dünaamiliselt muutuvat ilmastikusüsteemi, mis muudab oluliselt nii radade visuaalset ilmet kui ka autode juhitavust. Olemas on isegi kindla narratiiviga üksikmängijaosis, kus teevad kaasa mängutööstuse häälnäitlejate raudvara Nolan North ja Troy Baker.

“Dirt 5” tuleb juba 6. novembril. Arvutile ja praeguse põlvkonna konsoolidele. Uute Xboxide versioon saabub 10. novembil ning PlayStation 5 peale jõuab “Dirt 5” 19. novembril.

3. Call of Duty: Black Ops Cold War

Järjena 2010. aasta “Black Opsile” räägib “Black Ops Cold War” külma sõja ajal lahti rulluva loo, mis viib mängija muuseas kõmmutama Ida-Berliini, Türki ja Moskvasse.

Lubatakse ka uuendusi: missioonidel on mitu lõppu ja mängus on olemas dialoogivalikud, mis sündmuste käiku muudavad. Kuid “Call of Duty” eksistents keerleb mõistagi jätkuvalt ümber mitmikmängu, mis on jätkuvalt kaootiline ja tempokas, kuid siiski nauditav.

Eestis tuleb uus “Call of Duty” 13. novembril arvutile, PlayStation 4 peale ning uutele ja vanadele Xboxidele, 19. novembril jõuab see ka värskete PlayStation 5 omanikeni.

2. Assassin’s Creed Valhalla

Uusim “Assassin’s Creed” paneb mängija viiking Eivori rollis (kes võib olla mees või naine) rüüstama keskaegset Inglismaad. Lisaks võitlemisele on võimalik arendada oma koduküla, tegeleda diplomaatiaga ja külastada Skandinaavia mütoloogiast tuntud paiku.

10. novembril tuleb “Valhalla” arvutile ja praeguse põlvkonna konsoolidele, kuid ka uutele Xboxidele, ning 19. novembril saabub Eivor PlayStation 5 peale, juhatades sisse uue mängukonsoolide põlvkonna.

“Assassin’s Creed Valhalla” ilmub 10. novembril arvutile, PlayStation 4, Xbox One’i ning Xbox Series X-i ja Series S-i peale. 19. novembril ilmub PlayStation 5 versioon.

1. Marvel’s Spider-Man: Miles Morales

“Miles Morales” on järg 2018. aastal suurepärasele PlayStation 4 mängule “Marvel’s Spider-Man”, mis pakub mängijatele uut peategelast, uusi vaenlasi ja missioone ning uut lugu. Olemas on isegi Ämblikmehe maski kandev armas kiisu, keda Miles seljakotis kaasas kannab ja kes aitab tal kurjamitele kohta kätte näidata.

PlayStation 5 peale tuleb “Miles Morales” Eestis 19. novembril, kuid uus konsool toob kaasa erinevaid täiendusi: detailsem graafika, kiirtejälitustehnoloogia ja 3D audio. Selge on see, et sellest mängust saab PlayStation 5 esimene oluline proovikivi.

“Marvel’s Spider-Man: Miles Morales” ilmub Eestis 19. novembril PlayStation 4 ja PlayStation 5 peale.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.