Mängud

TOP 5: uued videomängud, mida võiksid oktoobris kindlasti mängida

Oktoobris jõuavad kohale mitmed palavalt oodatud videomängud.Fotod: Ubisoft/EA/Toys For Bob

Rubriiki toetab

Suvine mängupõud on läbi ning koos sügisega hakkavad kohale jõudma ka mitmed aasta suurimad videomängud.

Alt leiad viis oktoobris ilmuvat uhiuut mängu, millel võiksid kindlasti silma peal hoida.

5. FIFA 21

Ei ole vaja pikalt vaagida, milline mäng tõuseb oktoobrikuu müügiedetabelite kõige kõrgemale pügalale. Nagu varasematel aastatel teeb kõige uuem “FIFA” tõenäoliselt ka tänavu puhta töö.

Lubatakse, nagu ikka, realistlikumaid animatsioone, targemaid vastaseid ja kaunimat graafikat. Natuke hiljem, tõenäoliselt novembris, tuleb “FIFA 21” ka PlayStation 5 ja uute Xboxi konsoolide peale koos graafiliste uuendustega.

Kui ostad “FIFA 21” praeguse põlvkonna masinale, siis su mängu plaat töötab ka järgmise generatsiooni konsoolis. Samuti saad uuele põlvkonnale üle viia ka oma salvestusfailid.

“FIFA 21” ilmub 9. oktoobril esialgu arvutile ning PlayStation 4, Xbox One’i ja Nintendo Switchi konsoolidele.

4. The Dark Pictures Anthology: Little Hope

Selle pika ja lohiseva pealkirja taga on peidus üks tõsiselt judinaid tekitav mäng, millel õudusžanri fännidel tasub pilk peal hoida.

“The Dark Pictures Anthology” on õudusmängude antoloogia, mis koosneb erinevatest üksteisega nõrgalt seotud episoodidest. Esimene osa, “Man of Medan”, ilmus eelmise aasta augustis. “Little Hope” on antoloogia teine episood, mis räägib tudengitest ja nende professorist, kelle buss otsustab töötamise lõpetada just ühe eriti kõheda linna läheduses. Tüüpiline!

Tegu on lookeskse mänguga, kus mängija dialoogivalikud mõjutavad otseselt sündmuste kulgu. Märulistseenid nõuavad kiiresti õigetele ekraanile ilmuvatele nuppudele vajutamist ja ka siin võib edu või põrumine mõjutada otseselt loo kulgu. Võimalik on mängida ka mitmekesi koos sõpradega.

“The Dark Pictures Anthology: Little Hope” ilmub arvutile ja PlayStation 4 ning Xbox One’i konsoolidele 30. oktoobril.

3. Star Wars: Squadrons

“Squadrons” on “Star Warsi” universumis toimuv mäng, mis ei aseta mängijat valgusmõõgaga vehkiva jedi rüütli rolli. Selle asemel kehastud sa kosmoselahingutes võitlevaks piloodiks, kelle ülesanne on vaenlase hävitajad tähetolmuks kõmmutada.

Mängida saab nii impeeriumi kui ka mässajate eest võitleva piloodina ning “Squadronsis” on olemas üksikmängija osa, mis paneb su võitlema mõlema vaenupoole eest. Peale üksi mängimise saab üle interneti ka teiste vastu kosmoselahinguid pidada.

Kosmoselaevu saab mängu käigus võimsamaks ehitada ning muuta endale visuaalselt meelepärasemaks.

“Star Wars: Squadrons” ilmub 2. oktoobril arvutile ning PlayStation 4 ja Xbox One’i konsoolidele. Arvutil ja PlayStationil on olemas ka VR seadmete tugi.

2. Crash Bandicoot 4: It’s About Time

Vanade klassikaliste mänguseeriate taaselustamine on muutunud eriti populaarseks ja sellest vaimust on kantud uus “Crash Bandicoot”.

Tegu on esimese tõesti uue “Crashi” mänguga pärast kümneaastast pausi ning tundub, et loodetakse tabada seda, mis tegi kõige varasemad “Crashid” nii heaks: vaja on täpseid hüppeid, lõksude eest eemale põigelda ja õunu koguda.

Uue mängumehaanikana toob «Crash 4» kaasa neli maski, mis lubavad Crashil näiteks aja kulgu aeglustada ja annavad muid kasulikke võimeid. Lisaks Crashile saab mängida ka teiste varasematest mängudest tuntud tegelastena.

“Crash Bandicoot 4: It’s About Time” ilmub 2. oktoobril PlayStation 4 ja Xbox One’i peale.

1. Watch Dogs Legion

“Legionist” võib saada aasta üks muljet avaldavamaid mänge ja esimene tõeline näide sellest, mida suudavad uue põlvkonna konsoolid.

Nagu seeria varasemates mängudes võitled sa ka nüüd kõike ja kõiki jälgiva suurfirma ülevõimu vastu, seekord Londonis. Kuid ühe peategelase asemel on sul võimalik mängida absoluutselt kõigi tegelastena, keda kohtad. Tee missioone torumehe, sekretäri, vanaema, taksojuhi või professionaalse palgamõrvarina.

Kõigil neil on muidugi ka unikaalsed tugevad ja nõrgad küljed. Ära oota, et 70-aastane vanaema suudaks reipalt kaakide eest minema joosta, või et torumees teaks midagi turvasüsteemide häkkimisest.

“Watch Dogs Legion” ilmub 29. oktoobril arvutile ning PlayStation 4 ja Xbox One’i konsoolidele. Veidi hiljem tuleb “Legion” graafiliste uuendustega ka uute põlvkonna konsoolidel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.