Mängud

Treiler: üks kõigi aegade parimaid õudusmänge saab graafiliselt kauni uusversiooni

Veri ja sisikond tuleb nüüd 4K-s ja kiirtejälitusega.Foto: kuvatõmmis

Üheks aegade parimaks õudusmäruliks peetav “Dead Space” saab uusversiooni, mis esimese treileri põhjal tundub täpselt sama jube nagu esialgne versioon.

Kuigi uusversioonis taasluuakse originaalse “Dead Space’i” sündmused, siis tehniliselt on tegu täiesti uue nullist üles ehitatud mänguga. Võrreldes algse 2008. aastal ilmunud mänguga on uusversioonis graafiliselt astutud väga suur samm edasi.

Uuendused ei piirdu ainult graafikaga. Kuna uus “Dead Space” ehitatakse arvuti, PlayStation 5 ja uute Xboxide jaoks üles uuele mängumootorile, siis laadimisaegasid enam ei eksisteeri. Arendajate sõnul ei ole uues “Dead Space’is” mitte ühtegi momenti, kus mängijad peavad laadimisekraani passima.

2008. aastal ilmunud “Dead Space’i” tegevus toimub kosmosejaamal, millega katkeb äkitselt salapärastel põhjustel raadioside. Selgub, et jaama on üle võtnud ülimalt agressiivsed verejanulised elukad ning mängija ülesandeks saab ellu jääda ja leida meetod jaamalt põgenemiseks.

Paljud peavad “Dead Space’i” üheks parimaks õudusmäruliks, mis eales loodud. Eksisteerib ka kaks järge, mille maine nii laitmatu ei ole. 2011. aasta “Dead Space 2” kiideti atmosfääri ja loo pärast, kuid kritiseeriti fakti, et ilmselgelt ühele inimesele mõeldud mängu oli juurde pressitud ka mitmikmäng.

2013. aastal müügile saabunud “Dead Space 3” sa kriitikat kesise loo ja liigse märuli pärast, mis ei lasknud varasemad mängud meeldejäävaks teinud õudsetel elementidel piisavalt hingata.

Veel ei ole teada, millal “Dead Space’i” uusversioon ilmub. Tõenäoliselt sel aastal seda veel mängida ei saa.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.