Mängud

Tulevikus võib PlayStation hakata sinu eest mänge mängima

Hetkel on PlayStation 5 mälumahu laiendamine beetatestimise faasis.Foto: Sony

Rubriiki toetab

Sony patenteeris tehnoloogia, mis võimaldab tehisintellektil aidata mängijal videomänge läbida ning neid inimese eest ise mängida.

Patendidokumentidest selgub, et PlayStationile võib jõuda abistav tehisintellekt, mille eesmärk on abistada inimest mängude läbimisel. Programmi on sisse ehitatud kindlad käitumisparameetrid, kuid ajapikku omandab tehisintellekt mängija tegevuse põhjal uut infot.

See info võimaldab arvutil teha valikuid, mida teeks mängides ka inimene. Näiteks kui valid rollimängudes tegelastega rääkides pidevalt spetsiifilisi vastusevariante, siis tehisintellekt saab sellest aru ja otsustab sarnaste variantide kasuks. Kui kasutad “Call of Duty” mitmikmängus kindlat relvastust, siis tehisintellekt teeb sama.

Foto: Sony

Tehisintellektil ja mängijal on võimalik tegutseda paralleelselt: näiteks saab mängija kasutada arvuti abi mõne eriti keerulise katsumuse seljatamisel. Plaanitakse luua ka teavitussüsteem, mis pakub võimalust tehisintellekt sisse lülitada siis kui mängija ei ole pikalt suutnud mängus edasi liikuda. Lisaks on mängijal võimalik ka konsoolist täiesti eemale astuda ja lasta programmil enda eest mängida.

Olenevalt olukorrast ja inimesest võib abistav tehisintellekt olla kasulik abiline. See võib aidata näiteks erivajadustega mängijaid, kellele keerukamate ülesannete täitmine võib olla raskem. Ja oleks ju mugav küll, kui mitmikmängust korraks eemale astudes ei pea mängust lahkuma, vaid saad lasta tehisintellektil enda eest paar minutit mängida? Eriti siis, kui arvuti mängib täpselt sama hästi (või halvasti) nagu sina.

Veel ei ole teada, millal ja isegi kas abistav tehisintellekt PlayStationile jõuab, kuid selge on, et Sony selle kallal vähemalt mingil määral töötab.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.