Mängud

Tuntud arvutimängus saad peagi Eestina luua Põhjala impeeriumi või soome-ugri riigi

Virtuaalne Eesti hakkab peagi arvutimängus suuri tegusid tegema.Foto: Paradox Interactive

Rubriiki toetab

Ilmakuulus strateegiamäng “Hearts of Iron IV” saab peagi tasuta uuenduse nimega Barbarossa, mis keskendub Eestile ja teistele Balti riikidele.

20. sajandi esimesele poolele keskenduvas mängus “Hearts of Iron IV” on Eestina võimalik mängida tegelikult juba praegu, kuid peagi saabuv uuendus muudab Balti riigid varasemast oluliselt mitmekülgsemateks.

Foto: Paradox Interactive

Võtame näiteks Eesti. Üks võimalus on näiteks viia siin vapside algatusel läbi fašistlik revolutsioon ja siis Soomele nii kaua survet avaldada, kuni seal samuti fašistid võimule saavad. Nüüd saavad Eesti-Soome ühisväed marssida läbi Rootsi ja Norra ning suur Eesti Põhjala impeerium ongi sündinud.

See on aga ainult üks tee, mille “Hearts of Iron IV” eestlased võivad valida. Teine haru keskendub meie soome-ugri juurtele: Eesti pistab rinda Nõukogude Liiduga, mille koosseisust üritatakse välja raiuda päris oma soome-ugri riik.

“Hearts of Iron IV” võtab eeskujuks reaalse ajaloo, mis tähendab, et väikse Eestiga suurte naabrite üle kontrolli saavutamine lihtne olema ei saa. Mängu lisatakse ka mitmed kohalikud ajaloost tuntud suurkujud, eestlastest on kohal näiteks Jaan Anvelt.

Foto: Paradox Interactive

Lisaks Eestile on võimalik mängida ka Läti ja Leeduna ning üks võimalik arengusuund võib viia resultaadini, kus kolm Balti riiki moodustavad koos Balti Sotsialistliku Vabariigi. Olgem ausad, Põhjala impeerium koos Soome, Rootsi ja Norraga on sellest variandist ikka kõvasti parem.

Veel ei ole teada, millal Baltikumile keskenduv uuendus kohale jõuab. Spekuleeritakse, et see võib juhtuda lähinädalatel.

Hiljuti lisati Eesti veel ühte suurde strateegiamängu. “Steel Division 2” saad sõdida elutruult taasloodud Sinimägedes ja mängida eestlastest koosnevate üksustega, mille nimed on kirja pandud korrektses eesti keeles.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.