Mängud

Ubisoft: tänavu maksavad PS5 ja uue Xboxi mängud 60 eurot, tulevikus võib hind tõusta

Järgmise põlvkonna konsoolid toovad tõenäoliselt kaasa mängude hinnatõusu.Foto: Microsoft/Sony

Mängustuudio Ubisoft juht Yves Guillemot andis mõista, et sel aastal küsitakse järgmise generatsiooni konsoolidele ilmuvate mängude eest veel 60-eurost hinda, kuid järgmisel aastal võib see muutuda.

Guillemot selgitas, et Ubisofti tänavu ilmuvad suuremad mängud nagu “Assassin’s Creed Valhalla” ja “Watchs Dogs Legion” hakkavad PlayStation 5 ja Xbox Series X-i peal maksma 60 dollarit. Teised mängustuudiod ja mängutööstuse analüütikud on varasemalt maininud, et järgmise generatsiooni konsoolid toovad kaasa mängude hinnatõusu, kuid vähemalt käesoleval aastal Ubisoft sellele ei mõtle.

Hinnatõus tuleb

Aga mis saab järgmisel aastal? Sellele küsimusele andis Guillemot palju ebamäärasema vastuse.

“Nagu ma mainisin, siis käesoleval aastal maksavad meie mängud 60 dollarit,” selgitas Guillemot. “Hetkel keskendume me selle aasta pühadehooajale ja me oleme otsustanud, et sellel ajal ilmuvad mängud maksavad 60 dollarit.”

Tegu on põikleva vastusega, mis annab mõista, et sarnaselt teiste mängustuudiotega plaanib ka Ubisoft tõenäoliselt järgmisel aastal uue generatsiooni konsoolidele ilmuvate mängude hinda kergitada.

Mänguarendus on kallis lõbu

Järgmise generatsiooni mängude hinnatõus ei puuduta ainult Ubisofti. 2K Games on juba kinnitanud, et korvpallimängu “NBA 2K21” hind PlayStation 5 ja Xbox Series X-i peal saab olema 60 euro asemel 70 eurot. Videomängude hinnatõusust on rääkinud veel mitmed analüütikud ja mänguarendajad.

Mängijad kerkivatesse hindadesse positiivselt ei suhtu, kuid tegu on asjade loomuliku käiguga. Viimati tõusid videomängude hinnad 10 euro võrra umbes 15 aasta eest, kuid pärast seda on mängude hinnad jäänud samale tasemele. Aja jooksul on hüppeliselt kasvanud aga arendus- ja reklaamikulud, arendustiimide suurused ja arendusperioodide pikkus.

Ubisoft plaanib 2020. aasta pühadehooajal turule tuua kolm mängu. Kaks kindlat tulijat on “Assassin’s Creed Valhalla” ja “Watch Dogs Legion”, kolmas mäng saab tõenäoliselt olema “Gods & Monsters”.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.