Mängud

Üliraskes netimängus alustavad tööd leinanõustajad, et uusi mängijaid raskustest läbi aidata

Peagi alustavad tööd virtuaalsed leinanõustajad.Foto: Neeuro

Netimängus “EVE Online” hakkavad tuleviks tegutsema leinanõustajad, kelle ülesanne on olla toeks uutele mängijatele pärast nende esimesi kaotusi.

“EVE Online” on pehmelt öeldes tohutult keeruline videomäng. Tegu on kosmosestrateegiamänguga, kus on võimalik pedantlikult mikromajandada absoluutselt kõike, luua keerulisi kaubandusühendusi, panna püsti reaalselt funktsioneeriva hirearhiaga impeeriume ja palju muud. Aprillis süüdistati USA poliitikut korruptsioonis, mis ei leidnud aset päriselus, vaid “EVE Online’is”.

Uutele tulijatele võib “EVE Online’i” komplekssete süsteemide hoomamine tunduda seega kolossaalselt keerulise ülesandena ja mängu arendaja CCP Gamesi sõnul näitab seda ka statistika: kõigest 10% kõikidest uutest kasutajatest mängib “EVE’i” üle nädala aja. Nende jaoks, kes alla annavad, saab tavaliselt saatuslikuks esimese kosmoselaeva kaotus.

Esimese kosmoselaeva kaotus lükkab paljud “EVE Online’i” juurest eemale.Foto: kuvatõmmis

Just siin algab tulevikus leinanõustajate töö. Plaanitakse luua süsteem, mis annaks moderaatoritele ja kogenumatele mängijatele teada, et uue tulija laev kõmmutati just pilbasteks. Siis võtavad vanemad olijad uustulnukaga ühendust, pakuvad abi ja selgitavad, mis läks valesti. Võimalik, et pakutakse ka ressursse uue laeva ostmiseks või kutsutakse endaga koos kosmost avastama, et uus mängija nii paremaks saaks.

CCP Gamesi juhi Hilmar Veigar Péturssoni sõnul ei ole nõustaja roll oskamatuid uustulnukaid läbi mängu vedada, vaid aidata neil mõista, kuidas “EVE Online” töötab. Ta arvab, et kui uutele tulijatele tehakse selgeks, miks nad oma esimesest laevast ilma jäid, siis hakkavad nad paremini mõistma, kuidas see keeruline mäng töötab. Nad saavad selles paremaks.

Esialgu plaanitakse leinanõustajate rollidesse leida reaalsetest inimestest mängijad, kuid tulevikus kavatsetakse välja arendada vastavad abisüsteemid, et seda protsessi automatiseerida.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.