Mängud

Ülirikas “Fortnite’i” kodustuudio maksab Steamilt mängude ülelöömise eest miljoneid dollareid

Epic Games maksis Soome mängustuudiole "Controli" arvutiversiooni eksklusiivse müügiõiguse eest hiigelsumma.Foto: Remedy Entertainment

Hiljuti ilmunud mängu “Control” arvutiversioon on müügil eksklusiivselt “Fortnite’i” loonud Epic Gamesi mängupoes Epic Games Store’is. Äsja avaldatud finantsraportist selgub, et “Controli” Steamist eemale hoidmiseks pidi Epic Games välja käima pea 10 miljonit eurot.

“Controli” levitaja 505 Gamesi emafirma Digital Bros majandusaruandest selgub, et Epic Games maksis eksklusiivsuslepingu eest 10,45 miljonit dollarit ehk umbes 9,5 miljonit eurot. 45% sellest summast saab endale 505 Games ja 55% läheb “Controli” loonud Soome mängustuudiole Remedy Entertainmentile.

GameDaily.biz palus Epic Gamesile info õigsust kinnitada, kuid asjatult. “Me ei kommenteeri lepingute üksikasju,” väitis Epic Gamesi esindaja, ja lisas juurde, et kõik peaksid kindlasti “Controli” mängima.

On selge, et Epic Games kulutab enda mängupoe maast lahti saamiseks eksklusiivsuslepingutele röögatuid summasid. Lisaks “Controlile” on üles ostetud veel suurekaliibrilisi mänge, mis võisid Epicule maksma minna veel rohkem. On tõenäoline, et näiteks “Tom Clancy’s The Division 2”, “Metro Exoduse” ja “Borderlands 3” pidi Epic Games välja käima vähemalt sama suure summa.

Oktoobri alguses tasub poodi minnes korvi sokutada ka ajakirja “Digi” värske number, sest seal räägitakse lähemalt, kas “Control” on sinu raha väärt või mitte.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.