Mängud

4 kasulikku videomängu, mis aitavad kodus püsides trenni teha ja vormis püsida

Mängud ei pea olema vaid ajaviide, vaid nende abil saab ka edukalt trenni teha.Foto: Nintendo

Rubriiki toetab

Karmil koroonaajal on tavapärasel kombel trenni tegemine keeruline. Jõusaalid on suletud ning kõige mõistlikum on püsida koduseinte vahel.

Soovitame nelja erinevat videomängu, mis lisaks meele lahutamisele panevad ka higi voolama, lihased valutama ja kaalunumbri korralikult kukkuma.

Jump Rope Challenge

“Jump Rope Challenge” on lihtsakoeline mäng, mis paneb mängijad hüppama virtuaalse hüppenööriga. Endale on võimalik seada eesmärke ning võimalik on ka mängida koos sõbraga. “Jump Rope Challenge” jätab meelde ka sinu tulemused, et saaksid iga päev uusi rekordeid püüda.

Kuna tegu on siiski trennimänguga, mis nõuab liigutamist, siis ei ole “Jump Rope Challengit” võimalik mängida Switchi pihukonsoolina kasutades. Ühenda konsool telekaga või aseta Switch lauale, võtta puldid pihku ja hakka hüppama.

“Jump Rope Challenge” on Switchi e-poes tasuta saadaval ning nõuab ainult 78 MB vaba ruumi.

Ring Fit Adventure

Nintendo Switchile saadaval olev “Ring Fit Adventure”, üks paremaid trennimänge, mida hetkel raha eest osta saab. Tegu on narratiivse trennimänguga, mille tegevus toimub fantaasiamaailmas, kus mängija ülesanne on alistada kulturistist draakon.

Konks on selles, et absoluutselt kõik, alates liikumisest kuni võitlemiseni, on seotud mingi treeningharjutusega. Ja harjutusi on palju. “Ring Fit Adventure’iga” tulevad kaasa ka lisaseadmed: kummist rõngas ja jalapael, mille külge kinnitatakse mängija liigutusi lugevad mängupuldid.

Just Dance

Tegu on tantsumängude seeriaga, mille viimane osa ilmus eelmise aasta novembris. Mängijad peavad järele tegema ekraanile kuvatavaid tantsuliigutusi, taustaks erinevad popphitid.

Mängida on võimalik ka mitmekesi koos ning raskemal astmel võtab “Just Dance” korralikult võhmale. Võimalik on sisse lülitada ka kalorilugeja, et näha, milliseid tulemusi ekraani ees rassimine annab.

“Just Dance’i” mänge saab mängida arvutil ja kõikidel konsoolidel ning kui tirid nutitelefoni mängu äpi, siis saad oma telefoni kasutada lisapuldina.

Beat Saber

Jah, “Beat Saber” on küll VR-mäng, kuid kui sul või mõnel sõbral on arvuti või PlayStationiga ühilduv virtuaalreaalsuse peaseade olemas, siis see mäng tagab sulle väga korraliku trenni.

Tegu on muusikalise rütmimänguga, kus mängija ülesanne on kahe valgusmõõgaga pooleks raiuda tema suunas lendavaid noote sümboliseerivaid kastikesi. Lükka raskusaste kõrgemale ja peagi vehid sa keset elutuba nagu hullumeelne hüperaktiivne tuuleveski.

Liigutada saab siin küll ja veel ning pealekauba on “Beat Saber” lihtsalt naeruväärselt lõbus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.