Mängud

Uuest uuringust selgub, millised videomängud tekitavad kõige rohkem stressi

Nüüd teame, milliseid mänge tasub meelerahu säilitamiseks vältida.Foto: Ponomarenko Anastasia/Shutterstock

Rubriiki toetab

Veebikeskkond BonusFinder viis läbi testi, et selgitada välja, millised videomängud tekitavad inimestes kõige enam stressi.

Uuring viidi läbi 14 mängija peal, kelle pulssi mõõdeti erinevate populaarsete ja stressirohkete videomängude mängimise ajal.

Testist selgub, et stressi võivad tekitada väga eripalgelised videomängud. 30-minutilise mängusessiooni ajal pani tõstis mängijate pulsi kõige kõrgemale üliraske “Dark Souls III”. See on igati loogiline, “Dark Souls” ja stress on põhimõtteliselt sünonüümid.

Kuid teisele kohale “Dark Souls III” järel platseerub lõbus, värvikirev ja kaootiline netimäng “Fall Guys”. See võib ju esialgu kummalisena tunduda, kuid kui sa viimaste mängijate seas võidu poole lidud, siis hakkab süda tõepoolest kiiremini puperdama.

Pronksikohale maandub aga legendaarne “Mario Kart”. Taaskord, päris “Dark Souls” see ju ei ole, kuid samas pole ka üllatav, et “Mario Kart” mängijate südamed kiiremini põksuma paneb. Kõige pinevamatel hetkedel võib tõepoolest tegu olla eriti stressirohke mänguga.

Foto: BonusFinder

Kui ülalmainitud mängud tõstsid pulsi hetkeliselt eriti kõrgeks, siis lisaks sellele selgitati välja ka teosed, mis tõstavad 30-minutilise mänguaja vältel kõige enam mängijate keskmist pulssi.

Tuleb välja, et stabiilselt kõige stressirohkemad mängud on “Mario Kart”, “FIFA” ja “Fortnite”. Selles arvestuses asub “Dark Souls” alles neljandal kohal.

Foto: BonusFinder

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.