Mängud

Uuring: kas mänguarendajaid huvitab rohkem PlayStation 5 või uus Xbox?

Millist järgmise põlvkonna konsooli eelistavad mänguarendajad?Foto: TechRadar

Hiljuti läbiviidud uuring selgitas välja, millistele platvormidele mängude loomisest on mänguarendajad kõige enam huvitatud.

Selgus, et arendajate seas on kõige populaarsemaks platvormiks arvuti, mille poolt hääletas 50% vastanutest. Kuid silmapiiril on ka uue põlvkonna mängukonsoolid ning siin on Sonyl kindel edumaa – PlayStation 5 vastu tunnevad huvi 38% arendajatest, kuid Xbox Series X-i näitaja jääb vaid 25% juurde.

Nende tulemuste põhjal ei saa kindlasti järeldada, et PlayStation 5 peale ilmub rohkem mänge. Lõpuks otsustavad siiski levitajad, millistele platvormidele mängud ilmuvad. Siiski, arendajate eelistused on selge märk edumaast, mille Sony on konsooliturul Microsoft ees saavutanud.

Eelmise aasta lõpus selgus, et PlayStation on ajaloo edukaim konsoolibränd. Ainuüksi 2013. aastal ilmunud PlayStation 4 on müüdud üle 100 miljoni ühiku. Microsoft ei jõua sellistele numbritele ligilähedalegi – alates 2015. aastast Xboxi müüginumbreid ei avalikustata, kuid arvatakse, et Xbox One’i masinaid on müüdud umbes 46 miljonit ühikut.

Seega ei ole üllatav, et arendajad vaatavad lootusrikkamalt PlayStation 5 kui Xbox Series X-i poole. Muidugi soovitakse luua mänge eelkõige selle firma uuele konsoolile, millel on peamise konkurendi ees juba mäekõrgune edumaa.

Hiljuti panime kokku ülevaate sellest, millised on olnud ajaloo populaarseimad mängukonsoolid alates 1977. aastast. Selle nimekirja löövad tõenäoliselt segi 2020. aasta lõpus ilmuvad PlayStation 5 ja Xbox Series X.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.