Mängud

Uuring: videomängud arendavad laste lugemisoskust ja loomingulisust

Värske uuring leiab, et videomängudel võib olla lastele ka erinevaid positiivseid mõjutegureid.Foto: ZoranOrcik/Shutterstock

Rubriiki toetab

Suurbritannias National Literacy Trusti korraldatud uuringus selgus, et videomängude mängimine arendab laste lugemisoskust, empaatiavõimet, suhtlemisoskuseid, loomingulisust ja pakub vaimset rahulolu.

Uuringus osales 4642 noort vanuses 11-16, kellest 79% väitsid, et lisaks mängude mängimisele loetakse ka teema kohta käivat kirjandust. Selleks võib olla näiteks mängusisene kommunikatsioon, arvustused, blogid, raamatud ja fännifiktsioon.

35% küsitletutest arvasid, et mängud on arendanud nende lugemisoskust. See käis eriti nende noormeeste kohta, kes tavaliselt hea meelega raamatuid ei loe.

73% uuringus osalenutest väitsid, et videomängude vahendusel on lihtsam lugudesse sisse elada kui raamatuid lugedes. 65% leidsid, et mänge mängides on lihtsam ennast kellegi teise rolli asetada ja näha alternatiivseid seisukohti.

Leiti seoseid ka videomängude ja loomingulisuse vahel. 63% küsitletutest väitsid, et avaldavad lisaks mängimisele oma hobi kohta ka kirjutisi näiteks arvustuste, blogide, teise juhendavate abitekstide, mängustsenaariumite või fännifiktsiooni näol.

Mängud aitavad noortel ka paremini suhelda. 76% noortest räägib sõpradega videomängudest, samal ajal kui kirjanduse üle arutavad 29% küsitletutest. 56% lapsevanematest väitsid, et koroonaepideemia ajal on nende lapsed videomängudest rääkinud. Enamik vanematest olid arvamusel, et mängud on koroona ajal olnud kodus olevatele lastele kasulikud.

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.