Mängud

Uuring: videomängud saastavad aastas sama palju kui 5 miljonit autot

Süüdi ei ole eelkõige tootjad, vaid mängijad ise.Foto Gaming Thrill

Videomängudest ei mõelda sageli kui loodusele kahjulikest toodetest, kuid võib-olla oleks aeg seda arusaama muuta. Selgub, et mängude loomise ja mängimisega paisatakse aasas atmosfääri sama palju süsinikdioksiidi kui toodavad sama aja jooksul 5 miljonit autot või 85 miljonit külmikut.

Peamised reostajad ei ole suured lauaarvutid, vaid arvesse on võetud ka sülearvuteid, konsoole ja muud mängimiseks kasutatavat riistvara. Näiteks üks Xbox One’i konsool toodab kaheksa aasta jooksul enam kui tonni jagu CO2-te.

Saastavate suurfirmade poole kurjalt rusikat viibutada siiski ei tasu ja eelkõige peaksid mängijad süüdlast otsides vaatama peeglisse. Selgub, et näiteks Xbox One’i tootmisprotsess moodustab konsooli ökoloogilisest jalajäljest vaid 14%. Ülejäänud 86% tekitavad mängijad konsooli kasutades.

Xboxi tootja Microsoft ja ka mitmed teised mängutehnikat tootvad ettevõtted on avaldanud soovi enda toodete ökoloogilist jalajälge kahandada, kuid mängijad ei saa lootma jääda ainult suurfirmade initsiatiivile. Lõviosa mängudega seotud saastest tuleb kasutajalt ja mitte tootjalt ja seega on mängimisega seotud CO2 emissioonide vähendamine eelkõige mängijate teha.

Rohelisemaks mängimiseks ei tasu jätta konsooli või arvutit tööle kui sa seda ei kasuta. On olemas ka erinevaid veebikeskkondi (näiteks Greening the Beast), mis annavad nõu, kuidas panna kokku võimalikult energiasäästlik arvuti ja milliseid sätteid kasutades on tulemus kõige rohelisem.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.