Uus “Crash Bandicoot” sobib võrratult ka neile kahele inimesele, kes lapsepõlves “Crashi” ei mänginud

Pärast väga pikka pausi on Crash tagasi uhiuue originaalmänguga.Foto: Toys For Bob

Minu esimene kogemus “Crash Bandicooti” seeriaga saabus alles tänavu kevadel, mil keset riikliku eriolukorda otsustasin ette võtta Naughty Dogi šedöövri “Uncharted 4: A Thief’s End”.

Selle mängu alguses veedavad Elena ja Nathan aega 1996. aasta “Crash Bandicootiga” ja mängijale antakse võimalus ühe mängu vahendusel teist mängu proovida. Minu jaoks oli see esimene kord “Crash Bandicooti” mängida ja see oli täpselt nii raske, nagu kõik sõbrad ja tuttavad on alati rääkinud. 

Eriolukorrast on nüüd mõnda aega möödas, aga mina olen jõudnud ringiga tagasi “Crash Bandicooti” juurde – 2. oktoobril ilmus “Crash Bandicoot 4: It’s About Time”, mis on esimene uus “Crashi” põhiseeria mäng 18 aasta jooksul pärast 2002. aasta “Crash Bandicoot: The Huge Adventure’it”. Jah, 2017. aastal ilmus ka “Crash Bandicoot N. Sane Trilogy”, kuid see koondas kokku kolm juba varasemalt ilmunud “Crashi” mängu.

Sisu on küll ja veel

“Crash Bandicoot 4: It’s About Time” on imekauni animatsiooni ja visuaalse pildikeelega platvormimäng, mis sarnaselt eelmiste osadega ei püsi ainult külgvaates, vaid annab võimaluse mängida ka kolmanda isiku vaates tasemetel, kus Crash saab joosta või liikuda ainult ühes kindlas suunas.

Kui kirjeldasin sellega midagi väga ilmselget, siis minu jaoks on see kõik suhteliselt uus. Muidugi olen sellelaadseid mänge elu jooksul veel mitmeid proovinud, aga “Crashile” omane nägemus on minu jaoks midagi uut ja huvitavat, eriti narratiivselt. Uue tulijana on mul raske mõista, mis on Crash, kes on Coco ja mida kujutavad endast kõik need kummalised lendavad maskid.

Maskid annavad Crashile erinevaid võimeid, mis teevad tasemete läbimise mitmekülgsemaks. Foto: Toys For Bob

Ka vaenlaste kohta on raske midagi öelda, sest nad tunduvad lihtsalt pahad tegelased, kes tahavad teha midagi ebamääraselt halba, mistõttu peab kohati väga ulja, laisa, rumala, aga ka vapra ja lihtsalt heana tunduv Crash kurjami käsilastele tuupi andma, et siis pika ringiga põhibossini jõuda.

Õnneks on mängus boonustasemed, mida saab lahti lukustada VHS kassette kogudes. Need kassetid viivad levelitesse, mis leiavad aset enne esimese mängu sündmusi ning aitasid minusugusel võhikul Crashi tausta ja maailma paremini mõista. 

Raske, aga lõbus

“Crash 4” loogika on väga lihtne: mängija ees avanevad erinevad kaardid, igal kaardil on mitu taset ja lõpuboss ning kõiki tasemeid erinevate tegelastega läbides jõuab Crash koos sõpradega vältimatu põhipahani, kelle alistamisel saabki kõik justkui läbi.

Tegu ei ole lihtsa mänguga, kuid “Crash” ei olegi kunagi lihtne olnud. Foto: Toys For Bob

Päris nii lihtne see siiski pole, sest igal tasemel on alati mõni kast, mida kohe kätte ei saa, või mõni boonustase, mis tundub esialgu võimatuna, või mõni õun, mida pole alguses võimalik kätte saada. See tähendab, et tasemeid saab kas Crashi või teiste tegelastega uuesti läbi teha, et neist kõik välja pigistada. Ja kui sellest ei piisa, siis saab mängu teisel raskusastmel uuesti läbi teha.

Minul pole “Crash Bandicoot 4: It’s About Time” sugugi veel läbi. Lõppu jõudmiseks kulub mul veel kaua aega, mis tähendab higist pulti, vandumist ja hetki, mil tahaks ainult alla anda. Kuid tegu on niivõrd meelelahutusliku mänguga, mistõttu ma olen valmis raskustele vastu astuma ja edasi liduma. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.