Mängud

Uus Nintendo Switch ilmub väidetavalt aasta lõpus, kuid üsna krõbeda hinnaga

Kas Nintendo toob turule võimsama Switchi, et Sony ja Microsofti uute konsoolidega sammu pidada?Foto: Nintendo

Rubriiki toetab

Bloomberg kirjutab, et võimsam Nintendo Switchi versioon võib turule jõuda juba käesoleva aasta lõpus, kuid uus konsool hakkab maksma praegusest Switchist oluliselt rohkem.

Analüütikute hinnangul toob Nintendo uuendatud Switchi turule 2021. aasta pühadehooajal. Konsoolis kasutatav uuem tehnoloogia toob eeldatavasti kaasa ka märgatava hinnatõusu: arvatakse, et järgmise Switchi eest peab välja käima 350-400 dollarit.

See kergitaks Switchi hinnaskaalasse, kus asuvad juba täna Microsofti ja Sony konsoolid. Kallimate PlayStation 5 ja Xbox Series X-i mudelite hinnad kerkivad küll 499 dollarini, kuid plaadimängijata PlayStation 5 baashind on 399 dollarit ning Xbox Series S maksab 299 dollarit.

Uue Switchi mudeli kohta on kuulujutud levinud juba mõnda aega. Kuulu järgi suudab uuendatud konsool telekaga ühendatult näidata 4K resolutsiooniga pilti, uut Switchi pihukonsoolina kasutades peab väidetavalt arvestama 7-tollise 720p ekraaniga.

Bloombergi info kohaselt tuleb uus Switchi mudel Nvidia protsessoriga, mis toetab Deep Learning Super Sampling ehk DLSS funktsionaalsust. DLSS suudab oluliselt parandada mängude graafilist kvaliteeti, kuid selle rakendamine eeldab spetsiifilise koodi kasutamist. See tähendab, et parema graafikaga jõuaksid värskele Switchile vaid uued mängud ning tõenäoliselt vanemaid teoseid kaasajastada võimalik ei oleks.

Nintendo Switch on jätkuvalt ülimalt populaarne ning see kehtib ka Eesti kohta. Möödunud pühadehooajal olid eestlaste seas kõige populaarsemad just Nintendo konsoolid, tarvikud ja mängud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.