Mängud

Uus Nintendo Switch jõuab Eestis müügile väga krõbeda hinnaga

Nintendo Switch Lite jõuab Eestis müüki uhke juurdehindlusega.Foto: Nintendo

Neile, kes plaanivad osta Eestis Nintendo Switch Lite’i, on meil üks hea ja üks halb uudis. Hea uudis on see, et konsool jõuab meil müügile 20. septembril ehk samal ajal kui mujal maailmas. Tuju rikub ära see, et masina eest peab maksma hingehinda.

Kui Nintendo Lite’i välja kuulutas, siis anti teada, et see hakkab maksma 199 dollarit ehk umbes 180 eurot. Euronicsi tootejuhi Jan Risti sõnul peab Nintendo uue konsooli eest Eestis välja käima aga 249,99 eurot.

See tähendab, et Eestis peab Nintendo Switch Lite’i eest maksma alghinnast umbes 70 eurot rohkem. Kui on kindel plaan konsool eeltellida, siis hetkel on seda mõistlikum teha näiteks Amazonist, kust saab Lite’i kätte 199 dollariga. Lisanduvad küll tarnekulud ja maksud, kuid lõpphind tuleb kohalikust müügihinnast siiski odavam.

Lite’i ei saa ühendada telekaga ja puldid ei käi korpuse küljest lahti.Foto: iMore

Olenemata juurdehindlusest saab Lite’ist siiski parim valik neile, kes soovivad Eestist osta uut Nintendo Switchi. Euronicsis on hetkel ainsa alternatiivina müügis Switchi ja “Diablo III” ühispakk, mis maksab 400 eurot.

Nintendo Switch Lite on olemasoleva Nintendo Switchi odavam versioon. Üks olulisemaid muudatusi on see, et Lite’i saab kasutada vaid pihukonsoolina. Erinevalt algsest Switchist ei ole uut konsooli võimalik telekaga ühendada.

Teiseks, erinevalt praegu müügil olevatest Switchidest ei ole võimalik Lite’i mängupulte konsooli küljest eemaldada. See tähendab, et Lite’i kasutades kahe puldiga ühe Switchiga mängida ei saa. Mängupultide küljest on eemaldatud ka infrapunasensorid ja värinafunktsioon.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.