Mängud

Uus tehisintellekt on bänninud juba üle 20 000 ropu suuga “CS:GO” mängija

"CS:GO-s" on alanud võitlus toksiliste mängijate vastu.Foto: Valve

Uhiuus tehisintellekt Minerva, mis loodi online-mängudest toksiliste mängijate eemaldamiseks, blokeeris kuue nädalaga enam kui 20 000 “CS:GO” mängija kontod.

Tehisintellekt loodi Google’i, mänguplatvormi FACEIT-is ja Google’i tehnikainkubaatori Jigsaw koostöös. Minerva analüüsib mängijate saadetud sõnumeid ja otsib neist solvavaid, laimavaid ja muul moel alandavaid termineid.

Minerva hakkas “CS:GO” mängijate sõnumeid jälgima augusti lõpus. Pooleteise kuu jooksul on programm toksiliseks märkinud üle 7 miljoni sõnumi, saatnud välja 90 000 hoiatust ja bänninud 20 000 mängijat.

Seni tundub, et Minerva täidab oma eesmärki. Septembris edastati “CS:GO-s” võrreldes augustiga 20% võrra vähem toksilisi sõnumeid. Lisaks sellele langes samal perioodil roppusi edastavate unikaalsete kasutajate arv 8% võrra.

FACEIT-i blogipostituses väidetakse, et toksiliste mängijate tuvastamine sõnumite põhjal on vaid üks Minerva funktsioonidest ning tulevikus plaanitakse tehisintellekti võimekust oluliselt laiendada. “CS:GO” ei ole ainus mäng, kus Minervat kasutada plaanitakse ning peagi kuulutatakse välja ka uusi koostööpartnereid.

Sel aastal on “CS:GO-st” bänniutd juba tohutul hulgal mängijaid. Suvel kirjutasime, et 2019. aasta esimeses pooles on suletud pea 4 miljoni inimese kontod.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.