Mängud

Uus tehisintellekt on bänninud juba üle 20 000 ropu suuga “CS:GO” mängija

"CS:GO-s" on alanud võitlus toksiliste mängijate vastu.Foto: Valve

Uhiuus tehisintellekt Minerva, mis loodi online-mängudest toksiliste mängijate eemaldamiseks, blokeeris kuue nädalaga enam kui 20 000 “CS:GO” mängija kontod.

Tehisintellekt loodi Google’i, mänguplatvormi FACEIT-is ja Google’i tehnikainkubaatori Jigsaw koostöös. Minerva analüüsib mängijate saadetud sõnumeid ja otsib neist solvavaid, laimavaid ja muul moel alandavaid termineid.

Minerva hakkas “CS:GO” mängijate sõnumeid jälgima augusti lõpus. Pooleteise kuu jooksul on programm toksiliseks märkinud üle 7 miljoni sõnumi, saatnud välja 90 000 hoiatust ja bänninud 20 000 mängijat.

Seni tundub, et Minerva täidab oma eesmärki. Septembris edastati “CS:GO-s” võrreldes augustiga 20% võrra vähem toksilisi sõnumeid. Lisaks sellele langes samal perioodil roppusi edastavate unikaalsete kasutajate arv 8% võrra.

FACEIT-i blogipostituses väidetakse, et toksiliste mängijate tuvastamine sõnumite põhjal on vaid üks Minerva funktsioonidest ning tulevikus plaanitakse tehisintellekti võimekust oluliselt laiendada. “CS:GO” ei ole ainus mäng, kus Minervat kasutada plaanitakse ning peagi kuulutatakse välja ka uusi koostööpartnereid.

Sel aastal on “CS:GO-st” bänniutd juba tohutul hulgal mängijaid. Suvel kirjutasime, et 2019. aasta esimeses pooles on suletud pea 4 miljoni inimese kontod.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.