Mängud

Uus uuring näitab, kui palju on mängukonsoole müüdud läbi aegade ja millised konsoolid on kõige popimad

PlayStation 2 ülemvõimu vastu ei saa jätkuvat miski.Foto: Time

Rubriiki toetab

Majandusuudiste keskkond Learnbonbds selgitas välja, kui palju mängukonsoole 2020. aasta märtsi seisuga maailmas kokku müüdud. Välja selgitati ka, kui palju on müünud individuaalsed konsoolid.

Tulemused on igati muljetavaldavad. Selgus, et alates mängukonsoolide tekkest on kokku müüdud 1,56 miljardit mängumasinat. Ajaloo edukaim mängukonsool on 157,68 miljonit masinat müünud PlayStation 2, mis moodustab 10,07% kõigist müüdud konsoolidest.

Selline näeb välja kõige edukamate konsoolide müügiedetabel.Foto: kuvatõmmis

PlayStation 2 järel tuleb napilt teisele kohale Nintendo DS, mida on kokku müüdud 154,9 miljonit ühikut. Kolmandal kohal on 118,69 miljoni konsooliga GameBoy. Neljandal ja viiendal kohal on PlayStation 4 ja kõige esimene PlayStation vastavalt 109,86 ja 102,5 miljoni mängumasinaga.

Maailma edukaimate konsoolide esiviisikusse mahub seega kolm Sony konsooli. Uuringus mainitakse, et näiteks PlayStation 4 edu pandiks kujunes asjaolu, et see oli Xbox One’ist tehniliselt parem ja Sony kaasas mänguarendusse rohkem iseseisvaid stuudioid.

Veel tuuakse välja, et Sony on osanud enda konsoole paremini turundada. Kui PlayStationeid on alati reklaamitud kui mängijatele mõeldud masinaid, siis Microsoft on Xboxist üritanud luua multifunktsionaalset meelelahutusplatvormi. Nii on tarbijatel olnud keeruline aru saada, millist funktsiooni Xbox täpsemalt täitma peaks.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.